Його зріст не перевищував метра. Останки стародавньої істоти знайшли в осадових породах біля міста Ліньхе у Внутрішній Монголії, вік яких становить від 84 до 75 мільйонів років.
Науковці назвали знахідку Linhenykus monodactylus. Перше слово, яке є родовою назвою, походить від назви міста Ліньхе, а друге - видове - демонструє, що знайдена ящірка має на передніх кінцівках усього один палець. Їхні родичі тираннозаври мали по два пальці, а решта ящірок з групи тероподів, до якої належали і T. rex і L. monodactylus - по три. Саме тероподи були пращурами сучасних птахів.
Фахівці висловили думку, що виявлена в скельних породах ящірка могла харчуватися комахами. Своїм одним пальцем він мав можливість без проблем руйнувати їхні оселі. Судячи з усього, один палець залишився у L. monodactylus в процесі еволюції, оскільки їхня наявність не грала ніякої ролі в процесі виживання.
Не зважаючи на досить невеликі розміри, виявлена ящірка не є найменшим представником тероподів. У 2009 році на території Південної Кореї було знайдено сліди ящірок з тієї ж групи, довжина яких становила 1,51 і 1,27 сантиметра.
За матеріалами Лента.ru