Китайські та канадські палеонтологи знайшли останки пернатого хижого динозавра завдовжки близько 9 метрів і масою близько 1,5 тонн. Він жив на початку крейдяного періоду (приблизно 125 мільйонів років тому) і населяв ліси і відкриті простори на території сучасної китайської провінції Ляонін.
Вчені під керівництвом Сін Сюя з Лабораторії еволюційної систематики хребетних Китайської академії наук в Пекіні нарекли свою знахідку Yutyrannus huali, що на суміші латині і китайської означає "найпрекрасніший пернатий тиран".
Великі розміри Yutyrannus huali вказують на те, що він "відростив" пір'я для обігріву або інших цілей, але не для польоту. "Пір'я Yutyrannus було примітивними волокнами. Воно більше нагадувало м'який пушок курчат, а не складне та тверде пір'я дорослих птахів", - пояснив Сін Сюя.
Ця знахідка цікава відразу з двох причин: палеонтологи раніше не знаходили таких великих пернатих ящірів у відкладеннях раннього крейдяного періоду і таких великих динозаврів, що жили на території сучасного Китаю в ту епоху.
Виявилося, що на молекулярному рівні тираннозавр набагато ближчий до курей і страусів, ніж до нинішніх алігаторів і ящірок. Тоді дослідники припустили, що це може говорити про те, що деякі динозаври в ході еволюції перетворилися на птахів. !zn
Читайте також:
Вчені знову перетворили тиранозаврів на хижаків
Британці вважають, що виявили новий вид пліозаврів
Інженер обчислив, що птерозаври літали дуже повільно
Вчені оголосили тиранозаврів канібалами