У Канаді запрацювала найбільша в світі морська обсерваторія
14 сiчня, 2011, 12:13
Поділитися
У Канаді запрацювала найзначніша і найбільш просунута з аналогів підводна морська обсерваторія, яка має провести багато наукових дослідницьких проектів в області океанології, біології, фізики, медицини і хімії. Формальна презентація унікальної обсерваторії відбулася минулої п'ятниці, але відкриття наукового комплексу пройшло у неділю, 17 жовтня.У Канаді запрацювала найзначніша і найбільш просунута з аналогів підводна морська обсерваторія, яка має провести багато наукових дослідницьких проектів в області океанології, біології, фізики, медицини і хімії. Формальна презентація унікальної обсерваторії відбулася минулої п'ятниці, але відкриття наукового комплексу пройшло у неділю, 17 жовтня.Розташована обсерваторія у західній частині Тихого океану в акваторії канадської провінції Британська Колумбія. В якості основи для бази були взяті потужності ВМФ Канади.
Проект, відомий як Neptune Canada, обійшовся канадським платникам податків у 100 млн доларів, проте вчені говорять, що науково-практична користь, яку отримає країна від експлуатації бази, перекриє витрати. Найближчим часом до підводної обсерваторії проведуть широкосмуговий інтернет, завдяки якому, вчені зможуть в реальному часі не тільки обмінюватися даними про досліди, але і транслювати їх каналами відеозв'язку в Глобальній мережі.
Формальне керівництво обсерваторією здійснює канадський Університет штату Вікторія. Тут кажуть, що у найближчі 25 років будуть здійснювати безперервний моніторинг Тихого океану і фіксувати всі зміни в ньому. "Значення світового океану в житті планети важко переоцінити. Багато людей навіть і не підозрюють, що їхнє життя безпосередньо пов'язане з океанами і без них воно було б неможливим. Обсерваторія Neptune Canada покликана вивчити ці взаємозв'язки і їхні особливості з недосяжною раніше точністю", - стверджує доктор Девід Турпін, президент Університету Вікторії.
Конструктивно, обсерваторія є п'ятьма 13-тонними модулями, що пов'язані один з одним, всі вони розташовані на дні океану біля західного узбережжя Ванкувера. Всі 5 модулів з'єднають між собою з берегом більше 800 км товстих волоконно-оптичних кабелів для швидкої передачі значних масивів даних. Знаходиться обсерваторія на глибині 2,6 км.
Як говорять канадські фахівці, окрім сотень наукових інструментів, у п'яти модулях є все необхідне для виживання, включаючи автономне живлення і системи евакуації.
За матеріалами CyberSecurity.ru
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК