У 2050 році автомобілі зможуть розмовляти з будинками

Поділитися
Газета Die Zeit опублікувала інтерв'ю з автором книги «Майбутнє 2050» Ульріхом Еберле - фізиком, який займаються питаннями інновацій в компанії Siemens.

Як, зокрема, стверджує автор, в недалекому майбутньому наручні годинники будуть забезпечені мікрочіпами, що викликають лікаря, якщо їх власник втрачає свідомість, електромобілі будуть управлятися органами почуттів, а замість газет люди будуть використовувати згортаються екрани.
«Те, що я описую в книзі, вже розробляється в лабораторіях університетів та в промисловості, - говорить У. Еберле. - Майбутнє не приходить просто так, воно створюється».
Багато розроок грунтуються на свого роду «дорожній карті», ​​продовжує автор. «Ми розглядаємо сьогоднішній день, розвиваючи на цій основі ідеї на майбутнє». При цьому враховуються такі чинники, як суспільство, охорона здоров'я, економіка, екологія і т.д. «Таким чином, ми цілеспрямовано розробляємо речі, котрі підходять для використання в майбутньому».
На думку автора цілком можлива ситуація, при якій в діалог один з одним будуть вступати різні неживі споживачі електроенергії, наприклад, будинок і автомобіль. "У певний момент може виявитися, що вигідніше використовувати енергію, задешево закачану в акумулятори машини, замість того щоб задіяти домашню електромережу, - вважає він. - Але для цього автомобіль повинен знати, чи не планує його власник ще одну поїздку на сьогодні і скільки електрики йому на це знадобиться. Автомобіль може дізнатися про це з електронного календаря власника».
Майбутнє науки - за міждисциплінарністю, вчені та інженери майбутнього будуть проходити набагато більш диференційоване і багатостороннє навчання, підкреслює Еберле.
Особливо важливу роль автор бачить у подальшому удосконаленні мікрочіпів. «Продуктивність мікрочіпа за 20 років збільшилася в тисячу разів, - підкреслює він. - Потужність сьогоднішнього лептопа через 20 років буде займати об'єм завбільшки з горошину і коштувати менше плитки шоколаду. Відповідно розшириться і сфера застосування».
Якщо сьогодні ми живемо в епоху інформатики, то наступною, що зароджується вже сьогодні, стане епоха, в центрі якої буде стояти здоров'я - як навколишнього середовища, так і людини. «Насувається бум еко-техніки, - прогнозує У. Еберле. - Одночасно людство стане старше: у 2050 році кожен третій мешканець Німеччини досягне віку 65 років, а кожен сьомий доживе до 80 років. Будуть потрібні нові рішення для того, щоб особа якомога довше залишалася здоровою».
У 2050 році на Землі будуть жити більше 9 млрд людей, підкреслює на закінчення автор. Тому зросте роль безвідходних замкнутих циклів у різних сферах життя.
За матеріалами Die Zeit, Inopressa.Ru
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі