Створено штучний людський яєчник

Поділитися
Співробітникам Університету Брауна і Жіночої та дитячої лікарні Род-Айленда (США) вдалося розробити перший штучний людський яєчник. У ньому вдалося виростити життєздатні яйцеклітини.
Співробітникам Університету Брауна і Жіночої та дитячої лікарні Род-Айленда (США) вдалося розробити перший штучний людський яєчник. У ньому вдалося виростити життєздатні яйцеклітини.Цей винахід відкриває нові широкі можливості у лікуванні і профілактиці безпліддя, упевнені вчені «Яєчник складається з трьох основних типів клітин, і це до того ж перший випадок, коли хтось зміг створити тривимірну структуру з живої тканини із використанням потрійної клітинної лінії», - підкреслює Сандра Карсон, професор акушерства і гінекології Медичної школи ім. Уоррена Олперта при Університеті Брауна і директор відділення репродуктивної ендокринології та безпліддя Жіночої та дитячої лікарні. Штучний яєчник - це не лише лабораторія для дослідження фундаментальних питань роботи цього органу, а й тестовий майданчик для нових проблем - як, наприклад, вплив токсинів та інших хімічних речовин на дозрівання і загальний стан яйцеклітини. Найнагальніша вигода від винаходу - це збереження фертильності жінок, що піддаються лікуванню від раку. Незрілі яйцеклітини можуть бути вилучені з тіла пацієнток перед хіміо-і рентгенотерапією, заморожені і у потрібний момент вирощені в штучному яєчнику. Технологію, яка дозволила зробити яєчник не просто клітинною культурою, а функціонуючою тканиною, винайшов Джеффрі Морган, ад'юнкт-професор Університету Брауна. Його так звані тривимірні чашки Петрі виготовлені з пластичного гелю на основі арагози. Саме вони і примушують клітини збиратися у визначену форму. У такі стільники дослідники запустили спочатку тека-клітини, пожертвувані пацієнтками репродуктивного віку (25-46 років). У певний момент за ними пішли зернисті клітини і ооцити. Тека-клітини обгорнули їх всього за пару днів, як це і відбувається у яєчнику. Але найбільшим випробуванням було дозрівання яйцеклітин. Виявилося, система здатна подбати про них, починаючи із самої ранньої стадії антрального фолікула.

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі