США відмовилися брати участь в експерименті зі встановлення причин аварії російської міжпланетної станції «Фобос-Ґрунт». Про це повідомив заступник голови Роскосмосу Анатолій Шилов.
За однією з версій, збій у роботі апарату міг бути викликаний випромінюванням американського радара.
Роскосмос розраховував залучити експертів НАСА до наземного експерименту з перевірки цієї версії.
«Роскосмос направляв офіційну пропозицію американській стороні брати участь у розслідуванні, але вони відмовилися», - сказав він.
У свою чергу, спеціальна комісія, яка розслідує причини падіння «Фобос-Ґрунта», назвала основною причиною провалу програми космічного супутника аномальну сонячну активність.
Нагадаємо, що в Росії вирішили перевірити версію про шкідливий вплив на «Фобос-Ґрунт» американського радара.
«Фобос-Ґрунт», запущений у листопаді минулого року, не вийшов на орбіту, з якої він міг почати подорож до Фобоса - одного з супутників Марса. Він залишився на навколоземній орбіті, а в неділю, 15 січня, остаточно впав на Землю - точне місце падіння уламків не встановлено досі. !zn
Читайте також:
Французький астроном-любитель зняв падаючий «Фобос-Ґрунт»
Причиною невдалого запуску «Фобос-Ґрунта» могла стати програмна помилка
З «Фобос-Ґрунтом» знову не вдалося встановити зв'язок
США відмовилися брати участь у розслідуванні аварії «Фобос-Ґрунта»
26 сiчня, 2012, 07:42
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка
Флуд
Порушення дійсного законодвства України
Образа учасників дискусії
Реклама
Розпалювання ворожнечі
Ознаки троллінгу й провокації
Інша причина
Відміна
Надіслати скаргу
ОК
