Грудневий метеорний потік 3влаштує онлайн трансляцію.
Українці зможуть поспостерігати за зорепадом на сайті NASA з 6 до 10 ранку 14 грудня (за київським часом). Окрім того, у цей час астрономи проведуть веб-чат, щоб відповісти на запитання всіх охочих щодо метеорного дощу.
Камера NASA встановлена у Центрі космічних польотів Маршалла у штаті Алабама. Як повідомили в агентстві, вона автоматично увімкнеться, коли почне сутеніти. До цього користувачі зможу побачити записані раніше кадри метеорних потоків.
Потоки метеорів зазвичай є народженням комет. Однак Гемініди за своїм походженням відрізняються від звичайних потоків - їхнім "батьком" вважається не комета, а астероїд Фаетон, відкритий у жовтні 1983 року. Раз на рік він пролітає повз Меркурій, і тоді над Землею "проливається" зимовий метеоритний дощ.
Свою назву Гемініди отримали від сузір'я Близнюків (Gemini). У помірних широтах у північній півкулі це сузір'я видно ввечері зі східної сторони неба і після півночі воно піднімається майже в зеніт. Радіант потоку (область небесної сфери, що здається джерелом метеорів) знаходиться поруч з Кастором і Поллуксом - двома найяскравішими зірками Близнюків. !zn
Читайте також:
Супутник NASA сфотографував «темний бік» Землі (ВІДЕО)
Виявлені сотні нових галактик, які «штампують» зірки, як на конвеєрі
Єдине в цьому році повне затемнення Сонця тривало лише дві хвилини (ФОТО))
Астрономи розширили межі Всесвіту, знайдена нова «прикордонна» галактика (ВІДЕО)