Рівень світового океану піднімається набагато швидше, ніж раніше прогнозувалося, і жителі низьколежачих прибережних районів по всій земній кулі вже скоро можуть зіткнутися із загрозою затоплення.
Використовуючи останні супутникові дані, дослідники з Потсдамського інституту кліматичних змін (Німеччина) виявили, що за минулі 20 років рівень океану зростав у середньому на 3,2 міліметра на рік - на 60% швидше, ніж припускали експерти ООН.
Отримані результати були представлені на конференції ООН з боротьби зі зміною клімату, що проходить в Катарі.
У доповіді кліматологів кажуть також, що середньосвітова температура зросла точно у відповідності з прогнозами ООН - всупереч скептикам, які вважають, що загроза глобального потепління дуже перебільшена.
Відзначимо, що на конференції, яка триватиме два тижні, представники 194 країн, які є сторонами Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, за період перебування в Катарі повинні будуть остаточно затвердити умови виконання зобов'язань за Кіотським протоколом про скорочення викидів в атмосферу парникових газів. Колишня спроба, зроблена три роки тому в Данії, на жаль, провалилася, бо сторони не змогли прийняти рішення, яке задовольняє всіх.
Планується також знайти додаткові джерела фінансування Зеленого кліматичного фонду, оскільки дані ще в 2009 році розвиненими країнами обіцянки про виділення коштів на ці потреби виявилися не виконаними.
За попередніми розрахунками, незабаром боротьба з наслідками зміни клімату буде вимагати на рік приблизно 100 мільярдів доларів. !zn
Читайте також:
Зміни клімату загрожують Україні втратою більше половини орних земель
Вчені довели причетність людини до глобального потепління
Вчені математично довели можливість інопланетного походження життя
Генетики виявили в Південній Африці найдревніші племена на Землі