Предки людей почали піклуватися про літніх родичів 500 тисяч років тому
14 сiчня, 2011, 12:07
Поділитися
У горах Атапуерка, що на півночі Іспанії, знайдено кістки тазу і нижнього відділу хребта особи Homo heidelbergensis, яка померла у віці 45 років близько 500 тисяч років тому. Під кінець життя дана особина явно не могла обходитися без сторонньої допомоги. У горах Атапуерка, що на півночі Іспанії, знайдено кістки тазу і нижнього відділу хребта особи Homo heidelbergensis, яка померла у віці 45 років близько 500 тисяч років тому. Під кінець життя дана особина явно не могла обходитися без сторонньої допомоги.Знахідка свідчить на користь того, що мисливці та збирачі не покидали напризволяще літніх родичів, незважаючи на те що вони вже не могли приносити користь, а ресурси ще споживали. Можливо, «літні люди» володіли якимись важливими знаннями, які допомагали виживати всьому племені.
Зріст та вага 45-річної гейдельберзької людини становить 170 сантиметрів і 90 кілограм. У похилих роках, однак, вона виглядала і почувала себе не дуже добре.
«Хребетний стовп викривлений вперед, так що предку доводилося на що-небудь спиратися, щоб підтримувати себе у вертикальному положенні, як і сучасним людям похилого віку», - зазначає керівник археологічної групи Алехандро Бонматен з Університету Комплутенсе (Мадрид).
Крім того, аналіз показав, що хребці терлися один об одний, викликаючи нестерпний біль. На одному з них виявлено наріст, який теж не додавав приємних відчуттів.
За однією з гіпотез, що заслуговує увагу, H. heidelbergensis були безпосередніми попередниками неандертальців.
За матеріалами Компьюлента
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК