Перший приватний космоліт вирушить до МКС наприкінці квітня

Поділитися
© universe.livejournal.com
NASA дозволило перший політ приватного космічного корабля Dragon до Міжнародної космічної станції. Старт заплановано на 30 квітня 2012 року з мису Канаверал.

3Майкл Саффредіні уточнив, що технічно основна частка відповідальності за успішність місії лежить на американській компанії. NASA ж буде брати участь тільки у процедурі стикування і відстикування від МКС.

На першому етапі капсулі належить здійснити проліт на відстані 3,2 км від МКС. Таким чином, передбачається перевірити, чи достатньо надійно працюють бортові датчики й устаткування безпілотного апарату.

Після цього Dragon в автоматичному режимі має здійснити зближення зі станцією, екіпаж якої за допомогою маніпуляторів здійснить захоплення капсули і її стикування. Американський апарат планується пристикувати до модуля Harmony (американський сегмент) на стороні, поверненій до Землі.

На своєму борту корабель повинен буде доставити на станцію 521 кг некритичного вантажу, зокрема, продовольство, матеріали для експериментів та обладнання для екіпажу. Крім того, важливою частиною місії буде повернення з МКС на Землю 660 кг вантажу.

Завершальний етап місії передбачає відстикування Dragon, сходження з орбіти і приводнення її в Тихому океані поблизу узбережжя штату Каліфорнія. Апарат побудований з розрахунком на спуск на парашуті і жорстке приводнення.

Генеральний директор і головний інженер SpaceX Ілан Маск заявив, що в разі успішного демонстраційного польоту капсули в цьому році відбудуться ще два польоти цього корабля. А якщо програма доставки вантажів до станції за допомогою Dragon добре себе зарекомендує, перші пілотовані польоти можуть відбутися вже через 2,5-3 роки, додав він.

У свою чергу Саффредіні додав, що космоліт «має унікальні можливості для оснащення станції та майбутніх пілотованих стартів». «Dragon дозволить почати комерціалізацію навколоземної орбіти, щоб NASA могло зосередитися на дослідженні простору за її межами. Для успіху МКС нам необхідні саме такі системи», - пояснив він. !zn

Читайте також:

У NASA вкрали коди управління Міжнародною космічною станцією

Росія запустить новий модуль МКС у 2012 році

Україна увійшла до п'ятірки країн-лідерів за кількістю космічних пусків

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі