Американський марсохід Curiosity ("Цікавість"), запущений ще в листопаді 2011 року, передав на Землю перші кольорові фотографії Червоної планети. На кольоровій світлині добре видно горизонт з пустельною гористою місцевістю і простори, залиті сонячним світлом.
Також на Землю марсохід відправив перший короткий відеозапис, на якому зображено північну стіну кратера Гейла, в який висадився підкорювач Марса.
До цього на Землю було відправлено кілька чорно-білих фотографій. Їхня якість, щоправда, залишає бажати кращого. На фотографії зображений пустельний кам'янистий пейзаж пісочного кольору з червонуватим відливом. Вчені з Лабораторії реактивного руху в каліфорнійській Пасадені вважають, що це пов'язано з забрудненням окулярів камер. Розробники обладнання розраховують, що як тільки апарат повністю налаштується на роботу, то якість буде чудовою.
Американський марсохід спробує відповісти на питання, чи є життя на Марсі (відео)
Протягом найближчого тижня марсохід, на якому встановлений російський прилад з пошуку води на Марсі, продовжить передачу фото навколишнього середовища, а також кадрів з нижніх камер спостереження, встановлених біля коліс. Це робиться для того, щоб аналітики на Землі виключили існування будь-яких загроз перед початком руху дослідницького апарату.
Після цього в роботу включаться всі 17 камер американської "Цікавості". Але навіть перші фотографії дозволяють побачити Марс таким, яким його ще ніколи не бачили. Навіть найперші знімки Curiosity є цікавими для вчених і найкращими марсіанськими картинами, які вдавалося отримати.
"Зараз ми спостерігаємо, як Curiosity пересувається по Марсу і поки не бачимо перешкод, все йде добре, це чудово сконструйований апарат", - зауважив конструктор НАСА Боббі Браун.
Всі системи марсохода, що нагадує за розмірами звичайний земний легковий автомобіль, будуть введені в дію протягом найближчого місяця.
Діаметр кратера Гейла, де знаходиться марсохід, складає 154 кілометри. Кратер цілком співвідносний за площею з американськими штатами Коннектикут і Род-Айленд разом узятими.
Вчені НАСА вважають, що саме у кратері Гейла є високі шанси виявити передумови існування життя на рівні мікроорганізмів. Тут, як передбачається, розташовані поклади так званих філлосилікатів - листових силікатів, що утворюються з магматичних порід при тривалому контакті з водою.
Приладам марсохода доведеться працювати при температурах від мінус 90 градусів Цельсія до нуля. Він повинен пройти по поверхні Марса близько 20 кілометрів. Головне завдання місії Curiosity - спробувати відповісти на одне з найцікавіших питань: чи є життя на Марсі? Встановлений на марсоході російський прилад ДАН, розроблений в Інституті космічних досліджень, проведе нейтронографію поверхні Червоної планети на глибині до одного метра для визначення районів з високою концентрацією води в мінералах.
Читайте також:
Американський марсохід спробує відповісти на питання, чи є життя на Марсі (відео)
Прапори США, встановлені на Місяці 40 років тому, збереглися досі (фото)