У четвер, 19 серпня, на всесвітньому конгресі Міжнародного математичного союзу, який проходить в індійському місті Хайдарабад, були оголошені імена лауреатів премії Філдса. Ними стали представники чотирьох країн, зокрема, Росії та Ізраїлю.У четвер, 19 серпня, на всесвітньому конгресі Міжнародного математичного союзу, який проходить в індійському місті Хайдарабад, були оголошені імена лауреатів премії Філдса. Ними стали представники чотирьох країн, зокрема, Росії та Ізраїлю.Так, премію Філдса, яку називають «математичним Нобелем», отримали російський учений Станіслав Смирнов з Університету Женеви, ізраїльтянин Еліон Лінденштраусс з Університету Єрусалиму, в'єтнамець Нго Бао Чау з Паризького університету і француз Седрік Вілліану з інституту Анрі Пуанкаре (Париж).
Станіслав Смирнов був удостоєний нагороди, як повідомили представники журі, за «елегантний» доказ конформної інваріантності перколяції і моделі Ізінга у статистичній фізиці.
Лінденштраусс заслужив філдсівську медаль за дослідження ергодичної теорії - теорії про особливі властивості деяких динамічних систем, які полягають в тому, що в процесі еволюції таких систем кожна їхня точка з деякою ймовірністю проходить поблизу будь-якої іншої точки.
Бао Чау нагорода була присуджена за розробки, що стосуються фундаментальної леми Ленглендса. Заснована на ній програма поєднує безліч припущень, що пов'язують теорію чисел і теорію уявлень деяких груп.
Віллані філдсівську медаль принесли його роботи з вивчення ентропії фізичних систем. Термін ентропія використовують для опису невпорядкованості тієї чи іншої системи, і Віллані займався питанням про час, за який система з низькою ентропією (наприклад, стиснений газ) досягне неупорядкованого стану.
Премія Філдса була заснована канадцем Джоном Філдсом і вперше знайшла свого власника у 1936 році. Ця премія вручається раз на чотири роки двом, трьом чи чотирьом лауреатам у віці до 40 років.
Разом з медаллю вони отримують грошовий приз у сумі 15 тисяч канадських доларів (14,6 тисячі американських доларів).