Німецькі вчені створять найдетальнішу тривимірну карту Землі
14 сiчня, 2011, 12:12
Поділитися
Німецький аерокосмічний центр (DLR) зблизив два своїх супутника на надзвичайно малу дистанцію. Таким чином стартував амбіційний проект - створення найдетальнішої тривимірної зйомки земної поверхні. Про це в п'ятницю, 15 жовтня, пише німецька преса.Німецький аерокосмічний центр (DLR) зблизив два своїх супутника на надзвичайно малу дистанцію. Таким чином стартував амбіційний проект - створення найдетальнішої тривимірної зйомки земної поверхні. Про це в п'ятницю, 15 жовтня, пише німецька преса.Перший із двох супутників - TerraSAR-X - був запущений на полярну орбіту заввишки 514 кілометрів у червні 2007 року. Його головний інструмент - радар з декількома режимами роботи. Апарат завдовжки 4,88 метра і вагою 1,23 тонни всі ці роки справно здійснював зйомку на користь науки.
У червні 2010 року в космос вирушив близнюк першого супутника-TanDEM-X. Його орбіта є дуже близькою до орбіти TerraSAR-X. Причому вони «переплітаються» гігантською «косичкою». Це зроблено для запобігання зіткненню.
Днями DLR провела кілька маневрів, в результаті яких обидва апарати виявилися на відстані всього 350 метрів один від одного.
Попередню найточнішу картину рельєфу Землі принесла топографічна місія шаттла 2000 року (SRTM). Тоді для формування радара-інтерферометра (InSAR) використовувалося дві антени: одна у вантажному відсіку човна, а друга - на кінці висувної 60-метрової щогли.
У результаті була створена цифрова карта з роздільною здатністю по горизонталі 30 метрів, а по вертикалі - 10-16 метрів. У той же час «тандем» TerraSAR-X і TanDEM-X забезпечить роздільність по горизонталі - 12 метрів, а похибка визначення висоти точок буде меншою за 2 метри. Велику точність може дати тільки зйомка з літака, але вона охоплює лише окремі райони і не може забезпечити складання безшвової і повної карти висот всієї Землі.
Німецькі фахівці розраховують до кінця грудня закінчити останні корекції та перевірки систем, після чого почнеться запис. Готовий продукт - 3D-карта з високою деталізацією - має бути готовий у 2014 році.