Астрономи виявили газ, що залишився від найдавнішої зірки. Про це повідомили співробітники Кембріджського інституту астрономії, які проводили дослідження.Астрономи виявили газ, що залишився від найдавнішої зірки. Про це повідомили співробітники Кембріджського інституту астрономії, які проводили дослідження. Очікують, що отримані дані допоможуть дізнатися, як у Всесвіті, що спочатку складався з легких елементів, переважно водню й гелію, з'явилися більш важкі - кисень, залізо й вуглець.
Науковці з Кембриджу проводили дослідження спільно з колегами з Каліфорнійського технологічного інституту. Астрономи за допомогою світла, випромінюваного квазарими, виявили залишки зірки, які утворилися в результаті вибуху, що стався в перший мільярд років існування Всесвіту.
За словами керівника проекту Макса Петтіні, кількість вуглецю відносно до заліза в хмарі газу була в 35 разів більша, ніж у Сонця.
«Це дозволяє нам зробити висновок, що газ був випущений зіркою в 25 разів більшою за Сонце, яка спочатку складалася лише з водню й гелію», - заявив Петтіні.
Астрономи сподіваються, що результати їхнього дослідження допоможуть у вивченні так званих «темних віків» - періоду в півмільярда років після Великого вибуху (близько 13,7 мільярдів років тому) й до утворення перших зірок. Вивчення цього відрізка часу ускладнює те, що газ, який заповнює Всесвіт, не пропускає світло й інфрачервоне випромінювання.