Російським науковцям вдалося створити штучну нервову систему, що є першим кроком до створення штучного інтелекту.Російським науковцям вдалося створити штучну нервову систему, що є першим кроком до створення штучного інтелекту. Для цього вони досконально вивчили тіло хробака, який володіє найпростішими нервами. Потім за допомогою комп'ютера побудували його віртуальну модель і відтворили всю структуру його нервової системи.
Під мікроскопом то смикається, то застигає, то згортається клубком прозорий черв'як.
Для науковців, які вивчають роботу мозку, це відео - як голлівудський блокбастер.
«Хробак - не герой комп'ютерної гри, поведінка якого запрограмована заздалегідь. Його дії непередбачувані, як у живого... Це ще не штучний інтелект, але вже штучна нервова система», - пояснюють дослідники.
Науковий співробітник Інституту систем інформатики СО РАН імені А. П. Єршова Андрій Пальянов розповідає: «Сірі конусоподібні штуковини символізують м'язи... 300 нейронів мають об'єкт і 95 м'язових клітин - усі вони тут представлені, а маленькі сфери й з'єднання між ними - це ті ж нейрони».
Спочатку науковці побудували у віртуальному просторі тіло хробака. Всі пропорції дотримано, навіть форма й принцип скорочення м'язів такі ж, як у справжньої нематоди. Але щоб це тіло оживити, потрібно було перенести в комп'ютер усю структуру нервової системи.
«Жива нематода включає такі системи, які ми не можемо поки відтворювати - це система травлення, розмноження, ділення клітин», - говорить науковець.
За його словами, обсяг мозку людини - десять в одинадцяому степені нейронів. Це так багато, що сьогодні неможливо уявити комп'ютер, який здатний умістити весь людський мозок, якби його вдалося оцифрувати.