NASA: Знайти залишки супутника, що впав, практично неможливо

Поділитися
© mia.ulmic.ru
Космічне агентство NASA офіційно підтвердило, що супутник UARS, який безконтрольно обертався над Землею протягом останніх шести років, впав вранці у суботу, 24 вересня. Як і прогнозували фахівці, падіння апарату стало більшою мірою шоу, аніж реальною небезпекою для кого-небудь.

У NASA відзначають, що до Землі долетіли залишки шеститонного супутника вагою не більше 500-600 кг у вигляді декількох великих і півтора-двох десятків дрібних уламків, які не встигли згоріти при проході крізь щільні шари атмосфери.

За уточненими даними, апарат остаточно завершив своє існування не біля берегів Канади, як передбачалося спочатку, а в Тихому океані - у кількох тисячах кілометрах від західного узбережжя США. Незважаючи на те, що на захід від країни регіон Тихого океану вважається судноплавним, кораблі, що знаходилися там, не отримали жодних пошкоджень. Більше того, кораблі навіть не повідомили, що бачили щось схоже на падаючі з неба уламки.

У NASA кажуть, що знайти уламки UARS буде практично неможливо, оскільки регіон їх падіння відомий з точністю до декількох тисяч кілометрів, а ширина розльоту уламків могла скласти приблизно 500 - 1000 км.

Спочатку повідомлялося, що супутник міг теоретично впасти у будь-якому місці над територіями Австралії, Африки, Канади та США. UARS літав навколо екватора планети, але через безконтрольний політ апарат почав «розгойдуватися» на орбіті, тому його відхилення від екватора становили 57 градусів на північ або південь.

Супутник UARS завершив свою наукову роботу у 2005 році, після того як було витрачено все паливо, і супутник більше не зміг підтримувати потрібну висоту і точність польоту.

За інформацією фахівців, супутник UARS розміром приблизно 10 метрів завдовжки і 6 завширшки був найбільшим космічним апаратом, який падав на Землю у неконтрольованому режимі. У 1979 році США «приземлили» 75-тонну космічну станцію SkyLab. Технічно, найбільшим космічним об'єктом, спущеним на Землю, була радянська станція «Мир» вагою 135 тонн, однак її приземлення керувалося російськими інженерами, і космічний форпост впав, як і було заплановано, у несудноходній зоні Тихого океану, не завдавши ушкоджень наземній інфраструктурі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі