Curiosity - представник третього покоління марсоходів, що їх виготовило NASA, і його запуск називають однією з найамбітніших місій в історії освоєння космосу.
Шестиколісний зонд Curiosity важить майже тонну. Витрати на нову марсіанську місію - яку NASA назвало «Марсіанською науковою лабораторією» (Mars Science Laboratory - MSL) - становили 2,5 млрд доларів.
На борту Curiosity міститься значна кількість складної апаратури та інструментів, за допомогою яких фахівці спробують зрозуміти, чи є - або чи був коли-небудь - Марс придатний для життя.
«MSL неймовірно важливий проект для нашого агентства, значення якого можна порівняти із запуском космічного телескопа «Хаббл», - заявив директор програми NASA з дослідження Марса Даг Маккусчіон.
Політ нового апарату на Марс триватиме 8,5 місяців. За цей час він пролетить 570 млн км. Планують, що Curiosity проживе на поверхні червоної планети один марсіанський рік - 687 земних днів.
Для посадки Curiosity на Марсі фахівці NASA обрали кратер Гейла діаметром150 км, який розташований на південь від екватора. У кратері знаходиться п'ятикілометрова гора.
У районі запланованої посадки марсіанського зонда знаходиться конус виносу осадових порід - підніжжя гори містить сполуки сірки й глину, що формуються за участю води. У NASA вважають, що географічне розташування кратера збільшує ймовірність виявити сліди води.
Curiosity спуститься на поверхню червоної планети не в коконі з повітряних подушок, як попередні марсіанські апарати, а на тросах з «небесного крана» - тарілки з ракетними двигунами, яка м'яко поставить марсохід на поверхню кратера.