NASA запустило в космос новий, який не має аналогів, телескоп

Поділитися
Телескоп NuSTAR буде працювати в рентгенівському діапазоні, він в 500 разів чутливіший порівняно з існуючими орбітальними апаратами. Його планується використовувати для вивчення чорних дір. Ця складна орбітальна обсерваторія має вперше зафіксувати жорстке рентгенівське випромінювання найгарячіших і заряджених енергією об'єктів космосу.

Американський орбітальний телескоп NuSTAR в середу успішно запущено в космос, заявили в NASA. За словами інженерів, вони не виявили неполадки в ході пуску.

Новий апарат не має аналогів. Супутник стартував з атола в Тихому океані. На орбіту його вивела ракета, яку, в свою чергу, запустили з літака. NuSTAR оснащений телескопом з рентгенівською камерою, і головним його завданням буде пошук у Всесвіті об'єктів з високою енергією, наприклад, чорних дірок.

Новий апарат НАСА, що складається з двох дзеркал, 135 елементів і 10-метрової телескопічної антени, отримав назву ядерного спектроскопічного телескопа, скорочено - NuSTAR. Ця складна орбітальна обсерваторія має вперше зафіксувати жорстке рентгенівське випромінювання найгарячіших і заряджених енергією об'єктів космосу.

"Вага NuSTAR - всього 350 кілограмів, він розміром з холодильник, - розповідає учасник проекту NuSTAR Гарретт Скробот. - Його компактність пояснюється тим, що на ньому встановлений лише один прилад, в той час як великі космічні супутники несуть одразу кілька наукових апаратів".

На навколоземну орбіту космічний телескоп виводить не звичайна ракета-носій, а надекономічна ракета легкого класу "Пегас". Вона стартує не з поверхні планети, а зі спеціального літака, який піднявся в повітря з атола Кваджелейн у центральній частині Тихого океану.

"Пегас" - унікальна ракета, - зазначає керівник запуску NuSTAR Омар Баез. - У неї є крила, на відміну від всіх інших космічних ракет-носіїв. Вона запускається з літака. Її скидають у повітрі як бойову ракету або бомбу. П'ять секунд вона падає вниз, потім вмикаються двигуни, і вона летить на орбіту".



У жорсткому рентгенівському діапазоні, який стане доступний телескопу NuSTAR, криється маса загадок, відповіді на які здатні просунути людство в новому розумінні устрою Всесвіту. Гамма-дослідження в далекому космосі зараз проводяться досить рідко, але саме вони здатні пояснити походження і сутність багатьох космічних об'єктів, зокрема чорних дір, квазарів і далеких галактик, розташованих в ранньому Всесвіті.

"Ми відкриємо вікно високих енергій у Всесвіті, - сподівається учасник проекту NuSTAR Деніел Стерн. - За допомогою NuSTAR ми зрозуміємо фундаментальні речі про Всесвіт: наприклад, природу сонячної атмосфери або розподіл в космосі чорних дір. Адже зараз від нас приховані дві з кожних трьох "чорних дір". Таким чином, NuSTAR можна порівняти з телескопом Галілея, який першим сфокусував видиме світло.

Новий рентгенівський телескоп в 500 разів чутливіший порівняно з існуючими орбітальними апаратами. Вартість NuSTAR становить $ 105 млн. Окрім нових чорних дірок він зосередиться на вивченні останків наднових і рентгенівському випромінюванні Всесвіту. Апарат також буде використовуватися для спостережень за мікро-спалахами на Сонці. !zn

Читайте також:

Телескоп «Хаббл» виявив одні з далеких і ранніх галактик

Японські астрономи виявили слід невідомого космічного спалаху

Європа вибрала дослідження Юпітера в якості наступної великої космічної місії

У NASA зафіксували, як Венера пройшла по диску Сонця (фото)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі