На історика, що вивчає Голодомор, чинять адміністративний тиск

Поділитися
© ucu.edu.ua
На історика Геннадія Іванущенка, який вивчає Голодомор, чинить адміністративний тиск сумська обласна влада. Про це в середу, 10 листопада, повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху.
На історика Геннадія Іванущенка, який вивчає Голодомор, чинить адміністративний тиск сумська обласна влада. Про це в середу, 10 листопада, повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху. Згідно з повідомленнями, сумська обласна влада чинить тиск на директора Державного архіву Сумської області, члена Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, історика Геннадія Іванущенка з метою його звільнення. При цьому дослідники відзначають, що сумський архів - єдиний, що повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей від Голодомору в 1932-1933 роках у Сумській області. Центр досліджень визвольного руху стурбований фактами тиску на історика. «Протягом п'яти останніх місяців представники місцевої влади цілеспрямовано шукають «вагомі» підстави для звільнення Іванущенка. Після того, як історик не прийняв пропозицію піти «за власним бажанням», у архіві розпочато «розслідування» й робляють спроби звільнити історика шляхом виголошення «необхідної» кількості доган на основі викривлених і підтасованих «фактів», - зазначають у Центрі. Геннадій Іванущенко - відомий історик, автор книг про Голодомор 1932-1933 років, про українську революцію 1917-1920 років, про діяльність ОУН і УПА в Сумській області. «Тиск на історика пана Іванущенка є спробою політичної сили втрутитися в академічну дискусію навколо комплексу питань про політичні репресії, Голодомор-геноцид 1932-1933 років, визвольний рух в Україні», - уважають дослідники. У Центрі розцінюють дії місцевої влади як свідоме перешкоджання професійній діяльності історика, спробу обмежити доступ до архівних документів у Сумському архіві й взяття під ідеологічний партійний контроль наукових досліджень. Вони вимагають припинити тиск на директора Державного архіву Сумської області. «Нагадаємо, що тиск і перешкоджання діяльності істориків України підтверджує низка фактів, серед яких: незаконне затримання СБУ й вилучення наукових праць та копій архівних документів у історика Руслана Забілого, перешкоджання в роботі музею «В’язниця на Лонцького», закриття виставки, присвяченої борцям за незалежність України в Сумській області, яку було експоновано в приміщенні Сумської ОДА», - підкреслюють у Центрі досліджень визвольного руху. Центр досліджень визвольного руху - незалежна наукова громадська організація, що вивчає різноманітні аспекти українського визвольного руху в ХХ столітті. Зокрема: історію державних утворень (УНР і ЗУНР), суспільно-політичних рухів (УТО, ОУН, УНДО, дисидентський рух, тощо) й військових формацій (Легіон УСС, УГА, УПА, тощо), також карально-репресивну політику окупаційних режимів на українських землях у ХХ ст. ЦДВР об'єднує багатьох істориків з різних регіонів України й з-за кордону, які досліджують проблематику українського визвольного руху в контексті історичних процесів у Центрально-Східній Європі.

За матеріалами УНИАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі