Вчені з Північно-східного університету Бостона продемонстрували залежність соціальної поведінки від розмірів мигдалеподібного тіла головного мозку.Вчені з Північно-східного університету Бостона продемонстрували залежність соціальної поведінки від розмірів мигдалеподібного тіла головного мозку.Раніше аналогічні дослідження проводилися на приматах, і порівняння різних видів, які утворюють різні мережі соціальних зв'язків, виявило зв'язок між розмірами мереж і об'ємом мигдалеподібних тіл. Тепер же в експерименті брали участь лише люди: 22 жінки і 36 чоловіків у віці від 19 до 83 років.
Основними параметрами, обумовленими в тестуванні, стали число тих, з ким піддослідний підтримує регулярні контакти (розмір соціальної мережі), і кількість груп, до яких належать ці контакти (складність мережі). Об'єм мигдалеподібного тіла розраховувався за даними магнітно-резонансної томографії. Отриманий результат потім ділили на загальний внутрішньочерепної обсяг, щоб виключити залежність від розмірів черепа.
Виявилося, що характеристики мигдалеподібного тіла дійсно пов'язані з розміром і складністю мереж соціальних зв'язків, причому ефект проявлявся незалежно від статі і віку. Інші відділи мозку таких властивостей не виявили.
Поки вчені не можуть точно сказати, яку саме роль - активну чи пасивну - відіграє мигдалеподібне тіло: можливо, його об'єм збільшується у соціально активних людей, але не задає рівень активності.