Китайські археологи виявили скарб із рідкісних старовинних монет в китайському автономному регіоні Внутрішня Монголія. Загальна вага знайдених монет перевищує 3,5 тонни. Згідно з повідомленням офіційного китайського інформаційного агентства «Сіньхуа», монети були знайдені в підземному сховищі, вік якого становить близько 3 тис. років.
Знахідка була зроблена так званими «чорними копачами», яких затримала місцева поліція при спробі продажу стародавніх цінностей на нелегальному ринку. Лян Цзілінь, старший науковий фахівець регіонального Інституту культурних реліквій та археології КНР говорить, що до того часу, коли вчені почали дослідження знахідки, значна частина складу вже була розграбована.
Велика частина знайдених монет належить до грошових коштів Хука, які були в обігу в період древньої китайської династії Хань (200 рік до н.е. - 200 рік н.е.). Крім монет, вченим також вдалося знайти більше сотні ливарних форм, які в минулому були в ливарної майстерні по виробництву монет. Як вважають вчені, форми сходять до правління імператора Уди (156 рік до н.е. - 87 рік н.е.) з династії Західна Хань, а також до нетривалої династії Сінь (45 рік до н.е. - 23 рік н. е.).
Дослідники говорять, що на підставі масштабів знахідки, а також раніше зроблених тут відкриттів, можна говорити про те, що сучасний регіон Внутрішня Монголія був одним з основних центрів при Династії Хань.
Зараз вчені говорять, що вони мають намір досліджувати стародавні монети і форми, щоб краще зрозуміти технології стародавнього лиття металів і стародавнього грошового обігу. !zn
Читайте також:
Археологи відкопали черепи «мексиканських чужих» (ВІДЕО)
У Криму виявлено винний завод будівлі IV століття до нашої ери
Болгарські археологи розкопали скарби родини Олександра Македонського (ВІДЕО)
Археологи розкопали стародавнє місто Європи, побудоване до винаходу колеса