Кисень почав вироблятися на Землі 2,7 мільярда років тому

Поділитися
Австралійські вчені прийшли до висновку, що перші бактерії, що жили на землі і виробляють кисень, виникли на сотні мільйонів років раніше, ніж вважалося. Про це свідчать хімічні відбитки, що залишилися на стародавніх кам'яних породах, які знаходяться у західній частині Австралії.

Австралійські вчені прийшли до висновку, що перші бактерії, що жили на землі і виробляють кисень, виникли на сотні мільйонів років раніше, ніж вважалося. Про це свідчать хімічні відбитки, що залишилися на стародавніх кам'яних породах, які знаходяться у західній частині Австралії.

Дослідники розповідають, що останки строматолітів в австралійському регіоні Пілбара,які  на диво добре збереглися, мають вік 2,72 мільярда років, що на 270 мільйонів років більше, ніж попередні найдавніші сліди мікроорганізмів, які виробляли кисень у результаті фотосинтезу.

Австралійський центр біології, що подав сьогодні дані результати,стверджує, що їхніми фахівцями, швидше за все, були знайдені найдавніші сліди наповнення атмосфери нашої планети киснем. Строматоліти свого часу активно окисляли атмосферу Землі, чим відкрили шлях до існування інших форм життя на планеті.

Дослідники говорять, що результати їхнього дослідження відмінно вписуються в теорію про так званий Великий період окислення, який відбувався на планеті 2,45-2,32 млрд років тому. Можливо, що строматоліти не були єдиними генераторами кисню свого часу, але вони були першими, відзначають автори наукової доповіді. Швидше за все, через порівняно незначний період часу в океанах Землі з'явилися синьо-зелені водорості, які теж мали здатність фотосинтезу і теж почали "видихати" в атмосферу планети кисень.

Вчені практично не сумніваються, що строматоліти були "кисневими піонерами" на Землі, єдине в чому у вчених поки немає точної впевненості, так це початкова дата появи строматолітів.

Учені вивчили 10-кілометровий риф, що знаходиться біля міста Пілбара, і виявили хитромудрі структури у скелях, що звуться строматолітами. Геологи вважають, що такі строматоліти були сформовані в результаті впливу на них мільярдів примітивних мікробів - найперших живих мешканців нашої планети. Сучасні строматоліти можна також виявити на мілководді у теплих водах Гаваїв і Південної Африки.

У процесі вивчення скель геологи виявили сім різних типів формування структур, деякі з них нагадували хвилі, інші були конусоподібними, треті - овальними. Згідно з даними, отриманими за допомогою радіовуглецевого аналізу, риф поблизу міста Пілбара сформувався 3,43-3,35 мільярда років тому, тобто саме за часів коли в цих місцях було неглибоке тепле море, а життя на планеті тільки зароджувалася.

У науковому світі термін "строматоліти" став фігурувати близько 30 років тому, коли вчені вперше висунули гіпотезу про те, що ці невеликі скелі були створені живими організмами, правда, інші фахівці вважали, що строматоліти - це ніщо інше, як результати тектонічної активності Землі.

В останньому науковому дослідженні, проведеному в Університеті Сіднея, вчені пояснюють, як різні фактори в океані формували різні верстви строматолітів, даючи тим самим на кожному шарі мікроорганізмам, що мешкають в океані, залишити свій слід у вигляді хитромудрих структур на камені. Західноавстралійські строматоліти були сформовані приблизно за 80 мільйонів років і за цей час він досягли товщини 400 метрів.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі