Казахстан підтвердив запуск термоядерного реактора у 2011 році
14 сiчня, 2011, 12:17
Поділитися
Пуск термоядерного реактора ТОКАМАК в місті Курчатов (Казахстан) заплановано на наступний рік. Про це заявив віце-міністр індустрії та нових технологій Казахстану Дуйсенбай Турганов, виступаючи в Астані на брифінгу, присвяченому перспективам розвитку атомної галузі країни.Пуск термоядерного реактора ТОКАМАК в місті Курчатов (Казахстан) заплановано на наступний рік. Про це заявив віце-міністр індустрії та нових технологій Казахстану Дуйсенбай Турганов, виступаючи в Астані на брифінгу, присвяченому перспективам розвитку атомної галузі країни.Експериментальний пуск реактора вже проведений, отримано першу плазму. З 2012 року ТАКОМАК буде використовуватися для проведення наукових досліджень за участю міжнародних організації.
За словами чиновника, у минулому році Казахстан посів перше місце у світі за обсягами видобутку урану - 14214 тонн. Очікується, що за підсумками поточного року обсяг видобутку перевищить 17 тисяч тонн. При цьому, Казахстан зацікавлений не тільки у видобутку і постачаннях природного урану, а й у виробництві та збуті уранової продукції більш високого переділу, з високою доданою вартістю.
Дуйсенбай Турганов також повідомив, що в атомній промисловості Казахстану зараз реалізуються два високотехнологічні проекти. Один з них - термоядерний реактор у Курчатові. Другий - будівництво Центру ядерної медицини і біофізики на території Інституту ядерної фізики РГП «Національний ядерний центр РК». В даний час тут будується виробничий корпус, а також виготовляється циклотрон.
ТОКАМАК представляє собою замкнуту магнітну пастку, що має форму тора, яка призначена для створення і утримання високотемпературної плазми. Це дозволить здійснити термоядерну реакцію, в ході якої повинна виділитися енергія, значно більша, ніж енергія, що витрачається на формування плазми.
Будівництво установки проводилося в рамках розробки технічного проекту міжнародного термоядерного експериментального реактора (ІТЕР). Загалом на будівництво було витрачено $15 млн. У проекті беруть участь Європейський союз, Індія, Китай, Росія, США, Південна Корея і Японія.
За матеріалами Росбалта
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК