Це дослідження може створити радикально новий етап у розвитку військових технологій і відмову від спроб створення різного виду імітацій комах, мікролітаків і мікровертольотів.
Глава проекту, професор Даніель Вайхс, пояснює, що для того, щоб створити дрони (безпілотні літальні апарати) у масштабах комахи, потрібні складні системи моніторингу та контролю, а також необхідне джерело енергії для польоту».
Вайхс не готовий розкривати подробиці своїх досліджень, і навіть цілі їхнього проведення. Він каже, що сам точно не знає, яке конкретне застосування їм знайдуть військові. Окрім Вайхса, у проекті працюють доктор Галь Рібак і група вчених тель-авівського університету.
Американці працюють над створенням армії розвідників з жуків-кіборгів
На першому етапі дослідники вивчили всі найменші рухи, пов'язані з польотом комахи. З цією метою у симулятор були встановлені дві камери, які записували кожен рух м'язів комахи.
На додаток до цього сенсори, вживлені у різні частини тіла комахи, передавали електричні сигнали, що одержувалися під час польоту. Це дозволило вченим ідентифікувати всі імпульси, пов'язані з польотом. Після цього вони «переклали» рухи комахи під час польоту на мову коду, що складається з електронних сигналів. Користуючись цим кодом, вони можуть посилати сигнали м'язам комахи і примушувати її до руху у бажаному напрямку.
За словами голови проекту, створена карта, яка показує, що якщо сигнал А дати у м'язи комахи, вона поверне вправо, якщо дати сигнал С у м'яз D, вона поверне вліво. !zn
Читайте також:
Вчені створили робота, що здатен проводити хірургічні операції на мозку
В Японії створено людиноподібного робота-«аватара» (відео)
Росія створила людиноподібного робота-космонавта