Генетики: аналіз ДНК майже не потрібен

Поділитися
Австралійські генетики з Центру клінічних досліджень Університету Квінсленда заявили, що аналіз ДНК, який проводять з метою виявлення схильності до того чи іншого захворювання, майже не потрібен. Про це в середу, 13 жовтня, повідомили спеціалізовані ЗМІ.
Австралійські генетики з Центру клінічних досліджень Університету Квінсленда заявили, що аналіз ДНК, який проводять з метою виявлення схильності до того чи іншого захворювання, майже не потрібен. Про це в середу, 13 жовтня, повідомили спеціалізовані ЗМІ. Фахівці наполягають на тому, що цінність таких тестів сильно завищена, а насправді їхні результати вкрай рідко можуть дати пацієнтам та їхнім лікарям корисну інформацію. Згідно з повідомленнями, автори стверджують, що набагато більше інформації й корисних висновків можна отримати, просто проаналізувавши наявність широко відомих факторів ризику: куріння, малорухливий спосіб життя, вік, підвищений кров'яний тиск. Крім того, потрібно враховувати історію сім'ї. Якщо всі дані зібрати разом, то вийде картина куди більш точна, що дозволяє робити надійні прогнози щодо схильностей пацієнта до того чи іншого захворювання. Аналіз геному, на думку австралійських медиків, такої достовірності не дає. «При дослдіження діабету, серцевих захворювань і різних видів раку виявлено велику кількість генів, (наявність або відсутність яких) пов'язана з ризиком розвитку цих хвороб, - заявив у інтерв'ю Рейтер керівник групи вчених Уейн Хол. - Однак відповідальність будь-якого з цих генів за збільшення ризику найчастіше дуже невелика ... це не та інформація, виходячи з якої можна робити якісь дії». Зараз проводять серйозні й тривалі дослідження. Медики, що беруть у них участь, відстежують стан і динаміку здоров'я великих груп пацієнтів, у яких виявлено той чи той мутований ген. Фахівці намагаються простежити послідовність - як вони активуються й до чого призводять. Поки що ніяких принципово значущих закономірностей не виявлено, підкреслює Холл. «У загальному випадку, генетична інформація ніяк не покращує якість прогнозу (стану здоров'я), зробленого з урахуванням факторів ризику, що існують», - говорить учений. «Знаючи, що пацієнт курить, а також його тиск, стать, вік і медичну історію членів сім'ї, ми можемо з високою часткою ймовірності прогнозувати розвиток у нього тих або тих захворювань - зазвичай більш точно, ніж з використанням генетичної інформації», - підсумовує він . Причиною звернення австралійських медиків до населення стала нав'язлива рекламна кампанія в інтернеті одразу декількох фірм, що пропонують клієнтам визначити схильність до тих або тих захворювань за допомогою аналізу ДНК. «Особисто я не став би платити ні за один з цих тестів, - заявив Холл в інтерв'ю Рейтер. - Вони майже не потрібні».

За матеріалом Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі