Наразі «гарячі юпітери» становлять більшу частину всіх планет, знайдених за межами Сонячної системи. Деякі експерти припускають, що такий результат пов'язаний з тим, що сучасні прилади поки не дають змоги надійно шукати планети менших розмірів.
Багато цих небесних тіл обертаються дуже близько до своїх зірок, які розігрівають їх до дуже високих температур. У результаті «гарячі юпітери» «розростаються», проте розмір багатьох з них перевищує межі, які постулюють у сучасних моделях еволюції планет цього типу.
Автори нової праці припустили, що аномальне «розростання» великих планет пов'язане з тим, що за високих (вище 1,5 тисяч кельвінів, або 1,2 тисяч градусів Цельсія) температур відбувається іонізація атомів таких елементів як натрій і калій. Тобто молекули втрачають свої зовнішні електрони і перетворюються на позитивно заряджені іони. У результаті газ, з якого складається планета, починає проводити електричний струм.
Вітри, які дмуть на планеті, розносять носії заряду, що призводить до появи петлеподібних струмів (таку форму пояснюють наявністю в «гарячих юпітерів» магнітного поля), які проникають глибоко в надра. Матеріал планети створює опір, і в результаті нутрощі «гарячих юпітерів» додатково розігріваються.
Нещодавно інший колектив астрономів надав докази того, що «гарячі юпітери» можуть знищувати в своїх планетних системах небесні тіла, розмір яких приблизно такий же, як у Землі.
За матеріалами Лента.ru