«Це особливий політ, який уперше дозволив побачити більшу частину зворотної сторони Фобоса, південної півкулі», - повідомив науковець MarsExpress Вільного університету Берліна Герхард Неукум.
Роздільну здатність знімків отримано на рівні 16 метрів. Це не найвиразніші знімки Фобоса, але вони показують у нових деталях заплановані в минулому й на сьогодні майданчики для посадки космічних кораблів.
На основі нових зображень науковцям вдасться створити топографічну карту супутника Марса з високою роздільною здатністю. Вона буде використана для вибору місця посадки російського апарату «Фобос-Ґрунт». Але цей процес закінчиться не раніше, ніж до кінця року, й, судячи з усього, остаточне рішення буде прийнято вже після запуску апарата. Нові знімки показали, що вдалими можуть бути і раніше обрані місця для посадки, і виявлені в ході останньої фотосесії.
Фобос - це найбільший з двох марсіанських супутників (назва другого - Деймос). Середній радіус Фобоса становить близько 11 кілометрів. Науковці до цього часу не можуть однозначно сказати, як саме утворився цей супутник Марса. За однією з версій, він сформувався з матеріалу головного поясу астероїдів, а за іншою, Фобос - це частина Марса, збита при зіткненні з іншим небесним тілом. Раніше група науковців представила нові докази на користь цієї версії.
За матеріалами Science News