Експерт: Унікальне солотвинське соляне родовище можна відродити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Унікальні солотвинські соляні шахти, у яких було розмішено алергологічну лікарню та йшов видобуток солі, можна відродити, або ж налагодити у Солотвино кар’єрний видобуток, заявив у статті для «Дзеркала тижня» виконавчий директор Відділення гірничо-хімічної сировини Академії гірничих наук України Анатолій Гайдін.

Унікальні солотвинські соляні шахти, у яких було розмішено алергологічну лікарню та йшов видобуток солі, можна відродити, або ж налагодити у Солотвино кар’єрний видобуток, заявив у статті для «Дзеркала тижня» виконавчий директор Відділення гірничо-хімічної сировини Академії гірничих наук України Анатолій Гайдін.

«Останніми роками система відведення води з шахтних полів вийшла з ладу, внаслідок чого одна з двох соляних шахт з підземними лікарнями у 2009 році була затоплена. Друга шахта перебуває в аварійному стані: 22 травня 2010-го у стовбур шахти обвалилося близько 200 кубометрів порід. Видобуток солі припинено. Відбувається некероване затоплення шахти. Шахтарі, які колись видобували сіль, та персонал, що обслуговував лікарні, нині безробітні. Колектив рудника залишився без будь-яких засобів до існування», - розповідає фахівець.

Президент України Віктор Янукович 19 листопада 2010 року дав уряду доручення щодо врегулювання ситуації, яка склалася на Солотвинському солеруднику, збереження алергологічних лікарень у соляних шахтах і недопущення техногенної катастрофи.

«Однак відновити шахти вже технічно неможливо, а будівництво нової шахти потребує багато часу і коштів. У зв’язку з цим працівники Відділення гірничо-хімічної сировини АГН України на основі прогнозу розвитку екологічної ситуації запропонували два варіанти заходів із порятунку Солотвини», - зазначає експерт.

Перший, найдешевший, варіант, за інформацією, Гайдіна, полягає у видобутку запасів солі, які залягають вище рівня підземних вод, з допомогою горизонтальних виробок — штолень.

«Одночасно з видобутком солі можна створити підземні зали для розміщення лікарні і розважальних закладів», - інформує експерт.

Другий варіант полягає у відкритому видобутку солі з кар’єру.

«При цьому створюється можливість випилювання великих соляних блоків, з яких можна будувати соляні палаци для розміщення лікарень і розважальних закладів. При застосуванні цього способу створюються умови для потужного виробництва кам’яної солі. Кар’єр може мати площу до 100 га. При глибині кар’єру 50 м виїмкові запаси солі становлять до 100 мільйонів тонн», - розповідає експерт.

Детальніше читайте в статті Анатолія Гайдіна «Врятувати Солотвину» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі