Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30%

Поділитися
Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30% © golos-ameriki.ru
З початку промислової епохи в 50-х роках XVIII століття в атмосферу потрапило близько 375 мільярдів тонн вуглекислого газу. За словами генерального секретаря організації Мішеля Жарро, це - результат діяльності людини, переважно споживання викопного палива.

Всесвітня метеорологічна організація повідомила, що вміст парникових газів в атмосфері в 2011 році досягло рекордного рівня.

За новими даними ВМО, показник ефекту глобального потепління з 1990 по 2011 рік виріс на 30%, в основному за рахунок викидів вуглекислого газу та інших тепло-уловлювальних газів.

Як повідомляє ВМО, з початку промислової епохи в 50-х роках XVIII століття в атмосферу потрапило близько 375 мільярдів тонн вуглекислого газу. За словами генерального секретаря організації Мішеля Жарро, це - результат діяльності людини, переважно споживання викопного палива.

«Деякі з цих газів, особливо вуглекислий газ, потрапляючи в атмосферу, залишаються там дуже довго, цілі століття, - сказав він. - Тому навіть якщо ми припинимо викиди прямо завтра, що, як відомо, неможливо, парникові гази, вже потрапили в атмосферу, будуть продовжувати свій шкідливий вплив ще кілька століть».

За словами Жарро, мільярди тонн вуглекислого газу в атмосфері будуть викликати подальше потепління клімату, впливаючи на всі аспекти життя на землі.

При цьому нові викиди ще погіршать ситуацію.

Як відзначає глава ВМО, досі поглиначі вуглецю - такі, як океани і лісові масиви, - поглинали майже половину вуглекислого газу, що потрапляє в атмосферу. Однак неясно, чи буде цей ефект настільки ж дієвим у майбутньому.

«При цьому самі поглиначі потенційно схильні до серйозних побічних ефектів, - зазначив Жарро. - Наприклад, в океанах через поглинання великої кількості вуглекислого газу підвищується кислотність, а це негативно впливає на водойми і коралові рифи, не кажучи вже про інші наслідки».

Вчені з ВМО відзначають, що поглиначі вуглецю відіграють ключову роль у цих процесах. Викиди вуглекислого газу, що зберігаються глибоко в океані, можуть залишатися там сотні і навіть тисячі років. А нові лісові масиви утримують вуглець на менш тривалі періоди. !zn

Читайте також:

Зміни клімату загрожують Україні втратою більше половини орних земель

Вчені довели причетність людини до глобального потепління

Нью-Йорк опиниться під водою до 2300

Розкриття величезних дзеркал на орбіті Землі може привести до посухи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі