Група астрономів з Північно-західного дослідницького інституту стверджує, що деякі комети, що обертаються зараз в Сонячній системі, спочатку були в інших зоряних системах і виявилися захопленими сонячною гравітацією.
"Якщо результати наших моделей і розрахунків вірні, то багатьох комет, присутніх зараз на задвірках Сонячної системи спочатку тут не було", - говорить науковий фахівець інституту Хол Левисон. Із його точки зору, значна частина комет, що знаходяться зараз в зоні Сонячної системи, відомої як Хмара Оорта, - це прибульці з інших зоряних систем.
"Ми знаємо, що зірки формуються в кластерах. Сонце зародилося усередині величезного співтовариства інших зірок які формувалися з єдиної газопилової хмари. У цьому кластері зірки були так близько один до одного, що були здатні "викрадати" різні об'єкти, такі як комети, за допомогою своєї гравітації", - говорить він.
Згідно з цією моделлю, комети були своєрідними компаньйонами зірок, тобто вони народжувалися разом із зірками. У Сонячній системі існує таке місце, де розміщувалися "вкрадені" комети - це і є те сама Хмара Оорта.
Хмара Оорта є областю за межами орбіти Плутона, де обертаються різні залишкові і маловивчені космічні тіла невеликих радіусів. Ця область дістала свою назву на честь данського астронома Яна Оорта, який вперше висунув припущення про наявність цього регіону.
Учені говорять, що до недавнього часу вважалося, що в хмарі Оорта знаходиться тільки "місцеві" комети, проте нові розрахунки показують, що тут існують не лише довгоперіодичні комети але і гості з інших сусідніх зоряних систем. Левісон говорить, що хоча їх теорія і є новою, вона в цілому не суперечить стандартній моделі формування комет у Сонячній системі.
Передбачувана відстань до зовнішніх меж Хмари Оорта від Сонця складає від 50 000 до 100 000 астрономічних одиниць - майже світловий рік. Це складає майже чверть відстані до Проксими Центавра, найближчої до Сонця зірки. Хмара Оорта, як припускають включає дві окремі області: сферична зовнішня Хмара Оорта і внутрішня Хмара Оорта в формі диска. Об'єкти в Хмарі Оорта значною мірою складаються з водяних, аміачних і метанових льодів. Астрономи вважають, що об'єкти, що становлять Хмару Оорта сформувалися біля Сонця і були розсіяні далеко в космос гравітаційними ефектами планет-гігантів на ранньому етапі розвитку Сонячної системи.
За матеріалами CyberSecurity.ru