У даний час установку розміщено у похоронному бюро Андерсон-Маккуїн у місті Санкт-Петербурзі у Флориді і буде введено в дію у найближчі кілька тижнів. Розробники установки сподіваються, що в майбутньому вони одержать замовлення на неї з інших міст США, а також Канади та Європи.
За словами авторів технології, у процесі розкладання тіл парникових газів виділяється на третину менше, ніж при кремації, а енерговитрати зменшуються у сім разів. Установка забезпечує повне розкладання тіла, аж до зубної амальгами. Ртуть з амальгами випаровується у крематоріях і потрапляє в атмосферу, зазначають розробники.
Працює установка у такий спосіб: тіло померлого поміщається в розчин води і гідроксиду калію, що знаходиться під тиском у 10 атмосфер і розігрітий до 180 градусів. Повне розкладання тіла відбувається за 2,5-3 години. Тканини людського тіла розкладаються, вода очищається і зливається у каналізацію. При цьому стічні води є повністю стерильними і не несуть небезпеки для навколишнього середовища.
У деяких випадках домогтися 100%-го розкладання тіла не виходить, тому з установки доводиться витягати останки кісткової тканини, а також можливі імпланти, що були у померлого. Цей матеріал розміщується у «кремуляторі» - блоці у цій же машині, яка за рахунок механічних маніпуляцій перетворює їх на попіл.
Концепція установки вже запатентована в Європі та США. Автори пристрою говорять, що раніше лужний гідроліз використовувався у сільському господарстві для знищення трупів тварин.
У Resomation кажуть, що їх розробка є найшвидшим і гуманним способом «утилізації померлих».
Раніше шведські вчені запропонували ще один незвичайний спосіб утилізації тіл шляхом заморожування їх рідким азотом, а потім розколювання на сотні тисяч дрібних уламків за допомогою вібраційної установки. Після цього частинки висушують і пропускають через фільтри для видалення металів і зубної амальгами. Після цього фрагменти розміщують у «біорозкладних гробах». Повне розкладання до біологічно нейтральної маси при такій процедурі займає близько трьох тижнів. Шведські розробки кажуть, що незабаром у країні почнуть випробовувати і їх установку.