Астрономи запропонували технологію виявлення вулканів на позасонячних планетах

Поділитися
© kreditkarte.com
Астрономи запропонували спосіб, за допомогою якого можна визначити чи існує на позасонячних планетах вулканічна активність. Проаналізувавши виверження на Землі, учені дійшли висновку, що найбільш надійною ознакою, що свідчить про діяльність вулканів на поверхні планет, є наявність в атмосфері діоксиду сірки. Його повинні фіксувати потужні телескопи.
Астрономи запропонували спосіб, за допомогою якого можна визначити чи існує на позасонячних планетах вулканічна активність. Проаналізувавши виверження на Землі, учені дійшли висновку, що найбільш надійною ознакою, що свідчить про діяльність вулканів на поверхні планет, є наявність в атмосфері діоксиду сірки. Його повинні фіксувати потужні телескопи.При виверженні вулканів в атмосферу у величезній кількості викидається цей газ. Проте, астрономи уточнюють, що на сьогоднішній день немає інструментів, які б дозволили їм зафіксувати надлишок діоксиду сірки, оскільки концентрація газу навіть після потужного виверження залишається невеликою за космічними мірками. На даний момент дослідниками виявлено понад чотириста планет, які обертаються довкола інших зірок. Сучасний рівень технологій не дозволяє досліджувати поверхню цих небесних тіл, але в деяких окремих випадках астрономам вдалося отримати і проаналізувати певні характеристики атмосфери окремих планет. В основному це газові гіганти, маса яких не менша за Юпітер. Надією астрономів є новий телескоп James Webb, який повинен почати свою роботу в 2014 році. Його системи дозволять «побачити» сліди від виверження як мінімум вдесятеро потужнішого, ніж виверження вулкана Пінатубо в 1991 році – одне з найсильніших у XX столітті. Вулкан повинен знаходитися на планеті, віддаленій від Землі не більше ніж на 30 світлових років. Запуск телескопа James Webb запланований на 2014 рік. Він працюватиме на орбіті заввишки 1,5 мільйона кілометрів. Діаметр його головного дзеркала 6,5 метрів (для порівняння, діаметр дзеркала Hubble – 2,4 метра). Пристрій розташується в одній з точок Лагранжа системи Земля-сонце.

За матеріалами Лента.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі