Археологи знайшли найдавнішу шахту на території Південної й Північної Америки
14 сiчня, 2011, 12:26
Поділитися
Археологи знайшли шахту, яка виявилася найдавнішою на території Південної й Північної Америки. Розташована вона в Чилі в 1100 кілометрах на північ від столиці країни Сантьяго. Згідно з висновком учених, її вік становить дванадцять тисяч років, а використовували її для видобутку оксиду заліза.Археологи знайшли шахту, яка виявилася найдавнішою на території Південної й Північної Америки. Розташована вона в Чилі в 1100 кілометрах на північ від столиці країни Сантьяго. Згідно з висновком учених, її вік становить дванадцять тисяч років, а використовували її для видобутку оксиду заліза. Відкрили шахту ще в 2008 році, але лише зараз вдалося встановити її вік. Спеціально створена комісія американських і польських експертів провела експертизу й оприлюднила отримані результати.
Учені з'ясували, що розробку шахти здійснювали в період з десятого до другого тисячоліття до нашої ери. Видобували в ній оксид заліза, який індіанці використовували як пігмент для фарбування одягу, а також у релігійних ритуалах.
Головний дослідник Дієго Салазар зазначив, що знахідка доводить найважливішу роль релігії в житті індіанців, адже оксидом заліза не торгували, не могли його використовувати й як їжу.
Археологи також знайшли в шахті та на прилеглій до неї території інструменти для видобутку оксиду заліза, зроблені з каменю й раковин молюсків. За словами археолога Хермана Салінаса, всього знайдено більше тисячі інструментів, але їхня кількість може сягати декількох тисяч.
Шахті дали назву San Ramon 15. До оприлюднення її віку найдавнішою на території Північної і Південної Америки шахтою вважали шахту в США, вік якої становить дві з половиною тисячі років. А найдавнішою шахтою в світі вважають шахту в Південній Африці - їй близько 40 тисяч років.