Космічний апарат MSL «Curiosity» 6 серпня здійснив посадку на Марс. Трансляція посадки в прямому ефірі велась на сайті NASA. Апарат приземлився у кратері Гейла.
Головне завдання американської місії - спробувати відповісти на риторичне питання - чи є життя на Марсі? «Кьюріосіті» повинен провести детальні дослідження поверхні Марса для з'ясування умов існування на ньому примітивного життя в сьогоденні або минулому.
Російський прилад ДАН проведе нейтронографію поверхні «червоної планети» на глибину до одного метра з метою визначення районів з високою концентрацією води в мінералах. Саме такі райони становлять найбільший інтерес для пошуку ознак життя. Серед його аналітичних інструментів є квадрупольний мас-спектрометр, газовий хроматограф, і рентгенівські спектрометри. Крім того, він оснащений створеним у Росії нейтронним детектором DAN, призначеним для пошуку льоду під поверхнею планети.
В якості місця посадки марсохода обраний кратер Гейла, який, як вважається, в далекому минулому був марсіанським морем. Очікується, що роверу, який за розмірами нагадує земний легковий автомобіль, доведеться працювати при температурах від мінус 90 градусів Цельсія до нуля. Він повинен пройти по поверхні Марса близько 20 км. На марсоході розміщені 10 наукових приладів.
За даними NASA, стартова маса МНЛ - 3893 кг, в тому числі марсохода - 899 кг. МНЛ був запущений за допомогою ракети-носія «Атлас-5» 26 листопада 2011 року. Вартість проекту - 2,5 млрд доларів.
Кратер Гейла - утворення діаметром понад 160 кілометрів, у центрі якого розташована багатокілометровий насип. Він був обраний в якості місця посадки MSL через те, що, як вважають вчені, що насип у центрі кратера - осадові породи, принесені туди в ті часи, коли на Марсі була вода. !zn
Читайте також:
Opportunity знайшов на Марсі висохле гаряче джерело
Марсохід Opportunity проїхав у 50 разів більше, ніж планувалося
Смартфони зможуть завантажувати фото з Марса