Гігантський кратер в Україні підтверджує «метеоритну гіпотезу» загибелі динозаврів
14 сiчня, 2011, 11:19
Поділитися
Результати вивчення викопних рослин у Болтишському кратері (Україна), який, як з'ясувалося, утворився в кінці крейдяного періоду майже одночасно з кратером Чикшулуб на півострові Юкатан, підтверджують «метеоритну гіпотезу» загибелі динозаврів.Девід Джоллі з Абердинського університету (Великобританія) та його колеги з Інституту геологічних наук України досліджували пилок і спори викопних рослин, знайдених у шарах грунту, що заповнили з часом Болтишський кратер. Судячи з усього, папороті дуже швидко заселили спустошені вибухом землі. Справжнім сюрпризом стало виявлення ще одного шару викопних спор у метрі над першим.
Співавтор дослідження Саймон Келлі з Відкритого університету (Великобританія) інтерпретує це як наслідок падіння мексиканського метеорита не менше п'яти тисяч років тому і припускає, що є сенс пошукати інші докази метеоритного бомбардування Землі в кінці крейдяного періоду, що і стало причиною вимирання.
Моніка Грейді, експерт з метеоритів Відкритого університету вважає, що причиною бомбардування могло стати зіткнення двох навколоземних об'єктів. Вони розкололися на кілька частин, які потім поступово падали на Землю.
Треба зазначити, що теорія бомбардування не нова. Деякі вчені стверджують, що сучасниками Чикшулуба і Болтиша можна назвати щонайменше три кратери.
Болтишський кратер було знайдено в 2002 році поблизуКіровограда. Діаметр кратера 24 кілометри, глибина — більше 500 метрів. Зона розльоту порід покриває всю Центральну Україну, досягаючи Румунії, Росії і Криму.
За матеріалами Компьюленты
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК