Нііністьо подякував Зеленського за те, що наша країна надає підтримку і забезпечує участь громадян України у сезонних аграрних роботах у Фінляндії. У свою чергу український президент підкреслив, що під час такого працевлаштування важливо гарантувати безпеку для українців.
"Хочу підтвердити, що наша позиція базується на забезпеченні умов безпеки українців у зв'язку з пандемією COVID-19, а також на виведення з тіні процесу трудової міграції, встановлення чітких і прозорих кордонів для легального працевлаштування українців за кордоном. Дуже ціную, що з Фінляндією домовленість про легальні контракти на більше трьох місяців, оформлення медичного страхування і комфортного проходження карантину", - сказав Володимир Зеленський.
Також він зазначив, що сезонна співпраця вже стає важливим напрямком двосторонньої взаємодії обох держав. Наша країна, зокрема, зацікавлена в започаткуванні діалогу в області менеджменту лісового господарства.
"Україна передала на розгляд фінляндської сторони проект міжурядової угоди про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції. Прошу вашого сприяння у прискоренні підготовки цього документа до підписання", - зазначив лідер української держави.
Президенти також відзначили, що країни успішно взаємодіяли у поверненні додому громадян обох держав. Зеленський подякував за допомогу в боротьбі з COVID-19, яку надав Фінляндський комітет Червоного Хреста.
Раніше повідомлялося про те, що Польща послабила умови для українських заробітчан на тлі пандемії COVID-19.
Детальніше про те, як уряд відкрив для себе трудову міграцію і що з цього вийшло, читайте у статті Ірини Сушко та Павла Кравчука "В режимі очікування" на сайті ZN.UA.
Ще до пандемії коронавірусу повідомлялося про те, що кожен четвертий трудовий мігрант з України може відправитися на заробітки в Німеччину після відкриття місцевого ринку в 2020 році. Через чотири роки Польща може втратити до 25% українських заробітчан.
Також відзначимо, що на тлі пандемії COVID-19 уряд Італії вирішив тимчасово легалізувати мігрантів, які працюють у сільськогосподарському секторі або в домашньому господарстві, не маючи дозволу на проживання.
Нові правила дозволять іноземним громадянам отримати вид на проживання терміном дії на півроку, якщо вони є сільськогосподарськими або домашніми працівниками і в'їхали в Італії до 8 березня 2020 року.