На тлі пандемії COVID-19 уряд Італії вирішив тимчасово легалізувати мігрантів, які працюють у сільськогосподарському секторі або в домашньому господарстві, не маючи дозволу на проживання, повідомляє Corriere Della Sera.
Нові правила дозволять іноземним громадянам отримати вид на проживання терміном дії на півроку, якщо вони є сільськогосподарськими або домашніми працівниками і в'їхали в Італії до 8 березня 2020 року.
З видом на проживання такі працівники отримають право жити і працювати в Італії легально, маючи доступ до державних послуг, включаючи охорону здоров'я.
Щоб скористатися новою схемою, заявникам потрібно буде довести, що вони мають досвід роботи в секторі домашніх послуг або сільському господарстві. Кандидати повинні подати свою заявку між 1 червня і 15 липня 2020 року.
Запит на отримання документа може подати як від працівника, так і від роботодавця. У першому випадку іноземні громадяни з дозволом на проживання, термін дії якого закінчився 31 жовтня 2019 можуть запросити тимчасовий дозвіл з терміном проживання в 6 місяців, заплативши 160 євро.
У другому випадку саме роботодавець подає запит на легалізацію працівника із зазначенням строку трудового договору. За кожного працівника він повинен заплатити 400 євро плюс одноразову компенсацію, внески і податки.
За оцінками видання, легалізація торкнеться близько 260 тисяч нелегальних мігрантів.
Міністр сільського господарства Італії Тереза Белланова заплакала, коли оголосила про рішення.
"З сьогоднішнього дня невидиме стане менше непомітним", - сказала Белланова, колишній працівник галузі сільського господарства і багаторічний борець за права працівників.
Уряд Італії в середу представив довгоочікуваний пакет заходів по стимулюванню економіки на 55 млрд євро, щоб подолати економічний вплив пандемії коронавіруса.
Президент України Володимир Зеленський запевняв, що Україна не буде блокувати виїзд людей для роботи за кордоном, якщо вони нададуть договір про роботу хоча б на три місяці. Він також повідомив, що вже багато країн надіслали замовлення на рейси для українських робітників. Зокрема, рейси замовили Німеччина, Італія, Фінляндія і Польща.
Раніше повідомлялося, що уряд не хоче відпускати працівників, які повернулися в Україну через закриття кордонів у зв'язку зі спалахом COVID-19, назад на роботу в інші країни. Навіть за умови, що ці держави спеціально для них будуть послаблювати карантин і допомагати з виїздом.