Із такою заявою голова держави виступив на позачерговому засіданні Верховної Ради 4 березня.
Він подякував міністерці охорони здоров'я Зоряні Скалецькій за те, "що залишилася з людьми, українцями у Нових Санжарах". Але наголосив на тому, що в українській медицині сміливість не може мати одноразовий характер.
"Складно підняти на ноги пацієнта, якому довгі роки замість нормального лікування давали пустушки і чай з ромашкою… Потрібно мати сміливість і визнати, що багато хто не готовий до другого етапу медичної реформи з 1 квітня", - зазначив він.
Зеленський поскаржився на неготовність місцевої влади брати на себе відповідальність та брак фінансування, пише LB.ua.
"Майже щодня у нас протести у різних медичних установах. Люди бояться закриття лікарень, лікарні бояться звільнень, місцева влада не готова брати на себе відповідальність, недостатньо фінансування тощо. Є великі питання до тарифів, медичного обладнання та дуже велике питання до кадрів. А значить головне питання: а куди ми поспішаємо? Куди ми летимо? Чи не здається нам, що з таким підходом реформа летить у стіну?", - зазначив він.
Нагадаємо, 1 квітня 2020 року має стартувати другий етап медичної реформи, який стосується поліклінік та лікарень. Згідно із законом про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медпослуг має оплачувати НСЗУ.
Пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і медичний заклад, отримувати необхідні послуги, за які й буде платити Нацслужба здоров'я.
Докладніше про те, що чекає на пацієнтів, медичні установи та лікарів під час другого етапу медреформи читайте у статті Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати?" та інтерв'ю директора Директорату медичних послуг МОЗ Оксани Сухорукової.