Зеленський внесе до Верховної Ради невідкладний законопроєкт про декларування - ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зеленський внесе до Верховної Ради невідкладний законопроєкт про декларування - ZN.UA
Часу на ухвалення цього проєкту закону у Верховної Ради дуже мало.

Президент Володимир Зеленський ухвалив рішення внести до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за внесення в декларацію недостовірних даних.

Про це ZN.ua повідомило джерело в Офісі президента, зазначивши, що президент має намір публічно підписати проєкт закону найближчим часом.

«Голосів для ухвалення поки немає, але наявність президентського проєкту багатьох поставить в незручне становище», - відзначило джерело.

Відзначимо, що з ухваленням цього закону треба поспішати, оскільки інакше декларанти, а це особи, чия діяльність фінансується за рахунок платників податків (і народні депутати в тому числі), можуть уникнути відповідальності за недостовірні дані, внесені ними в декларації 2020 року.

Раніше із закликом прийняти відповідний закон виступали НАБУ і НАЗК.

З огляду на факт, що незабаром в Україні може бути введений локдаун, часу для прийняття рішення Верховною Радою мало.

Відзначимо, що глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що робоча група за рішенням конституційної кризи узгодила повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Він упевнений, що народні депутати вирішать відповідне питання в прийнятні терміни.

Також раніше Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити ситуацію, викликану рішенням Конституційного суду України щодо певних аспектів антикорупційної реформи. Президент просить дати висновок про стан антикорупційного законодавства після його ухвалення.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

18 листопада у парламенті створили робочу групу щодо напрацювання законопроектів для вирішення конституційної кризи. Зокрема, очолив робочу групу народний депутат з фракції “Слуга народу” Денис Монастирський. А його заступником стала Ольга Совгиря.

Раніше повідомлялося про те, що робоча група сформувала варіанти перевірки декларацій суддів.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі