Президент України Володимир Зеленський відреагував на те, що не відбувся конкурс з обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це Зеленський написав у своєму Twitter.
"Не почув адекватних пояснень щодо затримки конкурсу для обрання нового керівника САП. Члени конкурсної комісії мають виконати свій обов'язок, як належить", - підкреслив президент.
Ефективність роботи антикорупційних інституцій для української влади є пріоритетом, резюмував президент.
Чи не почув адекватних пояснень относительно затримки конкурсу для избрания нового керівника САП. Члени конкурсної КОМІСІЇ ма ють Виконати свой обов'язок, як Належить. Для ?? ефективність роботи антікорупційніх інституцій є пріорітетом.
- Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 9, 2021
Засідання комісії, яка мала обрати керівника САП, не відбулися через відсутність членів комісії, представників ОП Олени Бусол, Андрія Гуджала і Євгена Соболя.
США і Європейський Союз розчаровані тим, що засідання, де вибирали керівника САП, зірвали. Як повідомляє пресслужба посольства США в Україні, сторони вимагають негайно відновити роботу.
Заяви на участь в конкурсі на заміщення посади глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подали 111 осіб. Серед претендентів - в.о. глави САП Максим Грищук, засновник мережі безоплатної правової допомоги Андрій Вишневський, прокурори САП Сергій Козачина, Андрій Перов, Ігор Семак, глава парламентського комітету з питань правової політики Андрій Костін, колишній керівник Управління спецрозслідування Генпрокуроратури Сергій Горбатюк.
25 січня офіційно почався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП по суті є головною особою в системі антикорупційних органів — від нього залежить доля кожного виробництва, відкритого Національним антикорупційним бюро. Детальніше про те, що ж буде в фіналі відбору керівника САП читайте в статті Олександра Леменова "Глава САП буде новий, але ризиків не зменшилася".