Зеленський ветував закон про викривачів корупціонерів

Поділитися
Зеленський ветував закон про викривачів корупціонерів
У Зеленського хочуть захистити борців з корупцією

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів", ухвалений в парламенті 5 лютого.

Про це повідомляє пресслужба президента в середу.

"Документом вводиться функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, в яку буде вноситися після повідомлення викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, що мають статус викривачів, зокрема їхні персональні дані і інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь", - відзначили в ОП.

При цьому там наголосили, що поряд з введенням зазначеного порталу, цілі обробки даних про викривача законом не визначаються, не регулюються також питання обсягу даних, які будуть вноситися до Єдиного портал.

"Чи не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави і коло осіб, яким надаватиметься доступ до них. Законом тільки визначається, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що власником і відповідальним за його адміністрування є НАЗК", - повідомляють в Офісі президента.

Там наголошують, що такий підхід "не відповідає Конституції України, згідно з якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини ( частина друга статті 32 Конституції України)", а також закону "Про захист персональних даних".

"Вето застосовано через пропозиції вносити викривачів до Єдиного реєстру, але не передбачено ніякої захисту прав викривачів. Ми повинні захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їх безпеки, як в цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні дії", - повідомив з цього приводу глава держави.

Нагадаємо, 5 лютого 2021 року парламентарії 254 голосами прийняли в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів, № 4450).

Законопроект, зокрема, передбачає, що винагорода викривача становитиме 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину (після прийняття обвинувального вироку суду і стягнення в дохід держави грошей, цінностей та іншого майна або грошової суми, яка відповідає вартості такого майна). При цьому розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Під час розгляду поправокнародний депутат Сергій Власенко наполягав на виключенні положення, що передбачає анонімність викривача.

Чому після удару Конституційного суду і «повернення» повноважень Національному агентству по запобіганню корупції (НАЗК) чиновникам легше приховати доходи і заплатити штраф, ніж показати активи? Чи потрібно відкривати порядки декларування працівників спецслужб? Хто заблокував можливість моніторингу способу життя суддів? Чому депутати не повертають відповідальність суддів за завідомо неправосудні рішення? Хто в парламенті прийняв викривачів за «стукачів»? Як зламати політичну корупцію і допомогти партіям піти з-під впливу олігархів?

Про це та багато іншого читайте в другій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з главою НАЗК Олександром Новіковим. Перша частина інтерв'ю з Олександром Новіковим тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі