Зеленський, скасовуючи указ Януковича щодо голови КСУ Тупицького, покладався на рапорт голови СБУ – документ

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Зеленський, скасовуючи указ Януковича щодо голови КСУ Тупицького, покладався на рапорт голови СБУ – документ © прес-служба Володимира Зеленського
При цьому, відповідно до логіки документа, «під ніж» могли пустити всіх одинадцятьох суддів КСУ, які голосували за рішення про скасування відповідальності за несумлінне декларування.

Як відомо, 19 березня в ході чергового засідання РНБО було прийнято рішення про аудит указів Януковича. "У зв'язку з рішенням суду, який визнав його винним у скоєнні державної зради, по відношенню до всіх його указів за час перебування на посаді Президента буде проведено аудит і аналіз. На предмет наявності в них рішень, які можуть загрожувати безпеці та інтересам України", - пояснив тоді Володимир Зеленський.

Вже 27 березня президент видав Указ про скасування призначення Олександра Тупицького главою Конституційного Суду. За інформацією джерел ZN.UA, буквально напередодні - 26 березня - голова СБУ Іван Баканов подав президенту рапорт, який і став підставою для рішення Зеленського. Відповідний документ знаходиться в розпорядженні ZN.UA.

"Вважаємо за доцільне, в першу чергу, звернути увагу на укази, підписані Януковичем В.Ф. "Про призначення О. Тупицького суддею Конституційного суду України" від 14 травня 2013 року №256 та "Про призначення А. Касмініна суддею Конституційного Суду України "від 17 вересня 2013 року", - йдеться в рапорті Баканова.

Уточнюється, що зазначені судді голосували за рішення КСУ, яке було винесене за поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" Конституції України. У результаті чого було скасовано кримінальну та адміністративну відповідальність державних службовців і політиків за недостовірне декларування.

ZN.UA
ZN.UA

"При цьому, згідно з логікою цього документа, "під ніж" могли потрапити всі судді, які голосували за рішення по НАЗК. Однак обмежилися двома (Тупицьким і Касмініном - ред.). Більшість інших проявила лояльність до Офісу президента і вже тісно з ним працює", - говорить джерело.

Очевидно, що Зеленський шукав вихід із конституційної кризи, однак якщо спиратися на формулювання самого указу президента, а також рапорт Баканова, Зеленський міг звільнити всіх одинадцятьох суддів КСУ, які голосували за скасування антикорупційного законодавства. Що, безумовно, не є виходом із конституційної кризи і не включає реальний правовий механізм перезавантаження Конституційного суду України.

Нагадаємо, 30 жовтня Центр протидії корупції опублікував імена суддів КС, які "вбили антикорупційну реформу", проголосувавши за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК.

27 березня президент Зеленський скасував указ експрезидента Віктора Януковича від 14 травня 2014 року. Йдеться про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду. Ще одне таке рішення стосується іншого судді КСУ Олександра Касмініна. Коментуючи своє рішення, Зеленський сказав, що Тупицький і Касмінін "можуть відправлятися на заслужений відпочинок".

Тупицький 29 березня підписав розпорядження про скликання Конституційного суду на 12 квітня 2021 року. Спеціальне пленарне засідання повинно було бути присвячене розгляду указу президента Володимира Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ. Однак співробітники Державної охорони не пустили Тупицького в приміщення Конституційного суду.

Як повідомляло ZN.UA, 2 квітня Тупицький видав розпорядження, в якому заявив про незаконність указу Зеленського про скасування його призначення Главою Конституційного Суду.

15 квітня Верховна Рада України в законопроекті "про старост" "протягла" норму, яка дозволяє Ользі Совгирі стати суддею КСУ, не втрачаючи при цьому депутатського мандата.

На жаль, нинішнім парламентаріям не потрібні революційні аутсайдери, здатні реформувати Конституційний суд, вдихнути в нього друге життя, відновити до нього суспільну довіру та завоювати міжнародний престиж. Натомість їм потрібні на Жилянській “на 100% свої люди”. То кого ж врешті призначать до КСУ? Чи стане новий суддя героєм, що боронитиме Конституцію? Чим керується влада доки обирає претендентів на посаду судді КСУ? Відповіді на ці та інші питання читайте у статті Геннадія Друзенка "А судді хто?".

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі