Зеленський про вбивство Шеремета: "Ймовірність причетності осіб, пов'язаних з контррозвідкою, напевно, є"

Доповнено
Поділитися
Зеленський про вбивство Шеремета: © Офіс президента
Зеленський вважає, що питання про Шеремета як президенту мали б ставити не йому.

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції до другої річниці свого президентства заявив про те, що не знає, хто вбив журналіста Павла Шеремета. Однак, за його словами, є ймовірність, що до вбивства журналіста могли бути причетні особи, пов'язані із контррозвідкою.

“Пан Шеремет мав ставити питання не мені, а іншому президенту. Я не знаю, хто вбивця. Якби я знав, я би все зробив, навіть поза законом, щоб цих людей арештували. Я не детектив у цій справі. Мені дуже жаль, що ми втратили журналіста. Мені дуже жаль, що я тоді не був президентом… При мені жодний журналіст так не пішов з життя”, - заявив президент, відповідаючи на питання про те, чи знає він, хто стоїть за вбивством Шеремета.

Водночас за словами Зеленського, важко сказати, чи стоїть контррозвідка за вбивством Павла Шеремета.

“Ймовірність причетності під час тієї каденції тих чи інших осіб, які могли би бути пов’язані з контррозвідкою, напевно є”, - додав президент.

Зеленському нагадали, що минулого року у журналіста Михайла Ткача знайшли прослушку вдома, але реакції на це з боку правоохоронців немає. На зауваження про те, що в Україні журналісти не захищені, президент заявив: “Давайте не будемо говорити, що знаходили у вашого колеги, та порівнювати із вбивством Павла Шеремета. Я не хочу обговорювати деталі цієї справи, хоча я їх знаю”.

“У нас в уряді теж знайшли прослушку, у прем’єр-міністра. Багато людей працюють в правоохоронних органах. І працюють не на нас, не на людей. На нас і не треба. Тому давайте обережно про вбивство журналістів говорити”, - додав Зеленський. 

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

Спочатку Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка взяв під варту без права внесення застави. 

Згодом Кузьменко пом'якшили запобіжний захід до цілодобового домашнього арешту, а Дугарь відправили під нічний домашній арешт. Обох зобов'язали носити електронні браслети. Андрія Антоненка відправили під домашній арешт лише у квітні 2021 році. 

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак визнав, що "справа Шеремета" є політично мотивованою, а на пресконференції за участю Авакова, Зеленського і Рябошапки фактично було порушено презумпцію невинуватості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі