Зеленський подаватиме апеляцію на рішення Верховного Суду щодо Тупицького

Поділитися
Зеленський подаватиме апеляцію на рішення Верховного Суду щодо Тупицького © Офіс президента
В ОП рішення назвали класичним проявом судової корупції. 

Президент України Володимир Зеленський буде подавати апеляцію на рішення Верховного Суду щодо його указу про скасування призначення главою Конституційного суду України Олександра Тупицького, про що ZN.UA повідомляло раніше

"Безумовно, буде подана апеляція на це рішення Верховного Суду. Президент діяв законно і в інтересах суспільства, скасовуючи указ Януковича про призначення Тупицького. Безумовно, це рішення Верховного Суду ми не визнаємо в будь-якому випадку. Безумовно, президент не допустить знищення судової реформи", - повідомив радник глави ОП Михайло Подоляк в коментарі "Інтерфакс-Україна".

Він назвав рішення Верховного Суду "класичним проявом судової корупції". 

"Тому що дане рішення спрямоване проти конкретних законів про очищення Вищої ради правосуддя і про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Без цих законів корупцію в судовій гілці влади України неможливо перемогти. З цими законами у корумпованих суддів просто немає шансів зберегти вплив. Саме тому Верховний суд намагається захистити корупційну систему. І щоб реалізувати цей сценарій, в тому числі знадобився Тупицький - і саме в Конституційному суді ", - додав він.

Саме для цього, вважає Подоляк, і хочуть повернути ексглаву КСУ - для знищення судової реформи. 

"Однак це точно, що сьогоднішнє рішення Верховного Суду не зможе зупинити судову реформу. Безумовно, Тупицький як особа, обґрунтовано підозрювана в скоєнні злочинів проти правосуддя, повинен отримати справедливий вирок", - підсумував Подоляк.

Джерела ZN.UA повідомили, що Верховний Суд визнав незаконним та протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України. 

Указ про скасування указу президента-втікача Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею КСУЗеленський підписав 27 березня. В КСУ тоді заявили про те, що укази президента незаконні і виходять за рамки конституційних повноважень глави держави, пізніше Тупицький подав позов до Верховного суду. При цьому в кінці грудня минулого року президент Зеленський відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи. Рішення КСУ поставило під загрозу електронне декларування та спровокувало в Україні конституційну кризу.

Пізніше відповідальність за брехню в деклараціях повернули. Однак, після президентського вето за документ довелося голосувати знову вже з пропозиціями Зеленського.

При цьому Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування проти Тупицького за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради. За даними слідства, відсторонений очільник КСУ, ймовірно, скоїв діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі