Зеленський обговорив з головою Венеціанської комісії конституційну кризу в Україні

Поділитися
Зеленський обговорив з головою Венеціанської комісії конституційну кризу в Україні © https://www.president.gov.ua/
Зеленський розповів про конкурси на зайняття посад в КС із залученням міжнародних експертів.

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з головою Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо, який знаходиться в Україні з робочим візитом.

«Дякую Джанні Букіккіо за постійну підтримку України в розвитку антикорупційної системи і проведенні судової реформи. Під час зустрічі зазначив допомогу Венеціанської комісії у врегулюванні кризи навколо Конституційного суду, який треба повернути роль неупередженого арбітра в державі», - написав Зеленський на сторінці в Twitter

Як повідомляє Офіс президента України, Зеленський поінформував Букіккіо про останні законодавчі кроки щодо забезпечення верховенства права в Україні, включно з реформуванням органів судової влади, конституційного судочинства та подолання корупції.

Так, президент відзначив допомогу Венеціанської комісії під час кризи навколо Конституційного суду України і розповів про зусилля, спрямовані на проведення прозорих конкурсів на зайняття посад в КС і в органах суддівського управління - із залученням міжнародних експертів.

«Переконаний, що завдяки спільним зусиллям зможемо досягти головної мети - повернення Конституційному суду України ролі незалежного і неупередженого арбітра в правовій державі Україна, де конституційні органи приймають рішення виключно в межах своїх законних повноважень і відповідальності», - підкреслив він.

Як повідомлялося, в листопаді минулого року Зеленський запросив експертизу Венеціанської комісії через рішення КСУ. Президент зазначив, що висновки комісії врахують при підготовці судової реформи в Україні.

Детальніше про те, що Венеціанська комісія порадила Україні для подолання конституційної кризи і як її зрозуміла українська влада, читайте в статті Геннадія Друзенко "Українські бешкетники і Венеційка".

Детальніше про те, чи може бути успішною заміна «поганих» прокурорів на «хороших» в рамках старої системи? Яка принципова різниця між конкурсним відбором і атестацією? Чим небезпечна атестація? Де помилилися реформатори прокуратури? Що можна було зробити, щоб реально очистити прокуратури від непрофесійних і нечесних прокурорів? Чому перевірка учасників конкурсів на доброчесність - завдання кадрових комісій, а не НАЗК, читайте в статті Андрія Вишневського "Чим крук схожий на письмовий стіл?"

Детальніше в ексклюзивному інтерв'ю глави Венеціанської комісії Джанні Букіккіо для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі