Законопроект про держполітику перехідного періоду в Україні вивчають у Парижі та Берліні – посол Франції

Поділитися
Законопроект про держполітику перехідного періоду в Україні вивчають у Парижі та Берліні – посол Франції © Сайт президента України
Мінреінтеграції представило відповідний законопроект минулого місяця.

Проект закону про держполітику перехідного періоду, який раніше представив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, вивчають у Франції та Німеччині. Про це заявив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Зараз ми розглядаємо цей законопроект і в Парижі, і в Києві. Ми також обговорюємо його з нашими партнерами, зокрема з Німеччиною, щоб досягти спільної позиції. Ось чому я б вважав за краще не реагувати зараз. Загальна реакція на цей законопроект з'явиться найближчим часом", - розповів посол.

Він також додав, що вибори в Донбасі не можна проводити до тих пір, поки там не будуть забезпечені умови безпеки.

"Ми дуже добре розуміємо стурбованість України цим питанням, яке становить суспільний інтерес. Ми поділяємо думку України про те, що вибори не можна проводити, поки не будуть забезпечені умови безпеки. Однак мета повинна полягати в тому, щоб провести вибори якомога швидше, оскільки голосування та управління через виборні органи є основною умовою демократії", - зазначив Етьєн де Понсен.

Також, за його словами, збройний конфлікт на сході України не варто називати замороженим.

"В Україні конфлікт не заморожений, і я не знаю, було б це краще, якщо було б інакше. На даний момент ми зосереджуємо свої зусилля на досягненні результатів в рамках Нормандського формату і Мінського процесу. Це наша основна мета. Можливо, ви знаєте, що моя попередниця посол Дюмон зараз є одним з дипломатичних радників президента Макрона. Вона відвідала Україну в грудні. Вона зустрічалася з президентом Зеленським та провела багато інших зустрічей. Посол Дюмон бере активну участь в переговорах. Вона багато працює, щоб домогтися результатів для України та принести мир в регіон", - пояснив посол.

На початку січня 2021 року в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про те, що завершили розробку законопроекту, який визначає особливості перехідного правосуддя в окупованому Донбасі. Тоді Резніков заявив про те, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми. За словами міністра, законопроект про перехідне правосуддя передадуть Верховній Раді в першому кварталі 2021 року.

Своєю чергою

 заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що Концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, має стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.

За його словами, чотирма основними елементами концепції є: відшкодування шкоди потерпілим; притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини; право на правду, зокрема історичну; заходи щодо недопущення конфлікту в майбутньому. Мамедов також зазначив, що усі чотири елементи перехідного правосуддя мають працювати в комплексі. У цьому і буде запорука успіху.

Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі