Президент Володимир Зеленський заявив про те, що за час мораторію на продаж землі політики та бізнесмени вкрали державних земель площею, що дорівнює двом півостровам Крим. Таку заяву він зробив під час вступу на форумі “Україна 30. Земля”.
“За попередніми підрахунками було незаконно присвоєно близько 5 млн гектар державних земель України. У 2014 році Росія анексувала у нашої держави півострів Крим, а за роки мораторію деякі політики та бізнесмени вкрали у держави землю, яка дорівнює площі майже двох півостровів Крим”, - заявив Зеленський.
За його словами, влада “зробить все, щоб повернути і те, й інше”.
19 травня Верховна Рада розглянула і відхилила постанову про скасування свого рішення від 28 квітня 2021 року про прийняття в цілому законопроєкту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та до інших законів про удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, розблокувавши таким чином підписання даного закону.
А 18 травня Рада прийняла в цілому законопроєкт №2195 про внесення змін до Земельного кодексу та закон "Про оренду землі" про продаж на електронних аукціонах земельних ділянок, що перебувають у державній і комунальній власності, або прав на них.
З 1 липня 2021 року має розпочатися новий етап земельних відносин, що передбачатиме надання 7 мільйонам власників паїв можливості ними розпоряджатися. Однак чи можна це вважати запуском повномасштабного ринку сільськогосподарських земель і завершенням земельної реформи? Ні. У тексті “Земельні очікування — 2021 рік” Андрій Мартин пояснює, чому.
Про те, як "слуги народу" "підготувалися" до відкриття ринку землі і руками представників агрохолдингів у владі задушили національне фермерство, читайте в статті Інни Ведерникової "Буенос чавес, панове!".