Посли G7 сподіваються на завершення земельної реформи в Україні до 1 липня

Поділитися
Посли G7 сподіваються на завершення земельної реформи в Україні до 1 липня Фото: glavnoe.ua
Реформа відкриває ринок землі.

Це передбачає моніторинг прав власності та відкритість даних про користувачів і власників землі.

Посли країн "Великої сімки" привітали ухвалення Верховною Радою України законопроєктів №2194 і №2195, які зробили реальнішою проведення земельної реформи.

Про це посли повідомили в соцмережі Twitter.

"Ми очікуємо, що Україна завершить кроки для ефективного впровадження земельної реформи з 1 липня, коли відкриється ринок землі. Це передбачає: моніторинг прав власності та транзакцій, відкритість даних про користувачів і власників землі, доступ до кредитів для дрібних фермерів", - йдеться в повідомленні.

19 травня Верховна Рада розглянула і відхилила постанову про скасування свого рішення від 28 квітня 2021 року про прийняття в цілому законопроєкту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та до інших законів про удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, розблокувавши таким чином підписання даного закону.

А 18 травня Рада прийняла в цілому законопроєкт №2195 про внесення змін до Земельного кодексу та закон "Про оренду землі" про продаж на електронних аукціонах земельних ділянок, що перебувають у державній і комунальній власності, або прав на них.

У квітні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі. Законопроєкт був прийнятий вночі 31 березня 2020 року 259 голосами.

У ніч на вівторок, 31 березня 2020 року, Рада на позачерговому пленарному засіданні скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з липня 2021 року.

Про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні з 1 липня 2021 знають дві третини опитаних. Серед них 46% - багато чули про це, 32% - щось чули. Решта ж 22% нічого про це не знають. Про це свідчать дані останнього опитування соцгрупи "Рейтинг", який відбувся з 23 по 27 квітня.

Відзначається, що серед тих, хто не знайомий або погано знайомий з цією темою більше молодих опитаних, жителів міст, і тих, хто не має земельного паю.

Крім цього, 77% переконані, що рішення про введення в Україні ринку землі має прийматися на всеукраїнському референдумі. Ще 16% такої ініціативи не підтримують.

Що стосується самого референдуму, то участь у ньому готові взяти 58% респондентів, 17% - скоріше б взяли участь, 20% - не взяли б участі.

Про те, як "слуги народу" "підготувалися" до відкриття ринку землі і руками представників агрохолдингів у владі задушили національне фермерство, читайте в статті Інни Ведерникової "Буенос чавес, панове!"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі