Колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України, впливовий американський дипломат Курт Волкер порадив президенту Володимиру Зеленському концентруватися на побудові національної єдності на тлі російської агресії, а не влаштовувати політичні переслідування.
"Вибір, кого переслідувати, – це політичне рішення, оскільки звинуватити можна будь-кого. Найкращим було б рішення – будувати національну єдність перед лицем російської агресії в Донбасі і в Криму, як і казав Зеленський у своєму виступі 24 серпня", - написав Волкер у своєму Twitter, коментуючи намагання ДБР вручити підозру п'ятому президентові України Петру Порошенку.
With everyone guilty of something, the choice of whom to prosecute is a political decision. A better decision: build national unity in face of #Russian aggression in #Donbas and #Crimea, as Zelenskyy said in Aug 24 speech. #Ukraine @AmbDanFried @cepa https://t.co/MuFxi2tAWQ
- Kurt Volker (@kvolker) June 10, 2020
Нагадаємо, Порошенко прибув сьогодні в Офіс генерального прокурора, щоб Ірина Венедиктова власноруч вручила йому повідомлення про підозру. Оскільки цього не сталося, колишній гарант вважає, що про підозру йому так і не повідомили, незважаючи на свідчення ДБР, яке переконує у зворотному.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення і звільнення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка. Своєю чергою в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочко мають російське громадянство.
Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочка та його сім'ї. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям дослідити, зокрема, звідки дзвонили Семочкові, його дружині і дочці.
За даними проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info ексглава ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, пацієнти залишилися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза у поставках призвела до смерті 200 осіб.