Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що в законодавстві України немає чітко прописаної норми, відповідно до якої саме вона повинна вручити повідомлення про підозру колишньому президенту Петру Порошенку. Про це вона зазначила під час останнього брифінгу.
"Буде, звичайно (запобіжний захід - ред.), тому що це передбачено… Враховуючи, що ви бачите, як це все відбувається, це буде вже клопотання до суду про запобіжний захід або сьогодні (10 червня - ред.), або завтра. Ми це зробимо обов'язково у швидкий термін. Крім того, все ж таки потрібен допит як підозрюваного вже, це необхідна процесуальна дія. Крім того, я думаю, ще пару клопотань я додам після сьогоднішнього заходу, подивимося", - сказала генеральний прокурор.
Венедіктова додала, що зараз проти Порошенка відкрито 22 провадження.
"Якщо я зараз не помиляюся 17 справ було внесено у ЄРДР попереднім генеральним прокурором, і я вже внесла у ЄРДР, мені здається, ще по рішенню суду, ще внесла 5 внесла у ЄРДР. Більшість з них там все ж таки по рішенню суду", - зазначила генпрокурор.
За її словами, Порошенку повідомлено про підозру при понятих, під відео.
"Звичайно, якби він взяв папери, була б трошки інша історія, але я вам хочу сказати, що це не перший випадок і не останній випадок, коли таким чином вручається підозра. Як правило, люди біжать від підозри, така практика людська. Тому далі ми рухаємося процесуально, нічого нового чи неочікуваного у нас не відбулося. Люди не так часто поводяться гідно", - зауважила Венедіктова.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення і звільнення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
За місяць до цього журналісти Bihus.Info вказали на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення його з зазначеної вище посади, яке тепер він оскаржує у суді.
17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка. У свою чергу в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочка мають російське громадянство.
Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочко та його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям дослідити, зокрема, звідки дзвонили Семочко, його дружина і дочка.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.